Trwa ładowanie...

Incydent w Zatoce Perskiej. Amerykański okręt oddał strzały ostrzegawcze

Irański okręt z dużą prędkością podpłynął na około 140 metrów do amerykańskiego okrętu. Irańska jednostka nie odpowiadała na sygnały radiowe wysyłane z USS "Thunderbolt".
Share
Incydent w Zatoce Perskiej. Amerykański okręt oddał strzały ostrzegawcze
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d2ft9hl

Jak podaje CNN, Amerykanie zdecydowali się na wystrzelenie flar ostrzegawczych. Jednak zostały one zignorowane. Następnie zastosowano pięć krótkich odgłosów gwizdka. Jest to międzynarodowy sygnał informujący o niebezpieczeństwie.

Żadna z prób podejmowanych przez załogę USS "Thunderbolt" nie była skuteczna, dlatego w obawie przed kolizją zdecydowano się na oddanie strzałów w wodę.

Jeden z amerykańskich urzędników pragnący zachować anonimowość powiedział CNN, że po oddaniu strzałów irański okręt odpłynął, ale dalej przebywał w pobliżu.

d2ft9hl

W tym czasie USS "Thunderbolt" razem z innymi amerykańskimi okrętami rutynowo patrolował wody międzynarodowe.

Setki tysięcy ludzi opłakiwało śmierć prezydenta Iranu

Amerykańskie sankcje na Iran

W lipcu Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na 18 podmiotów zarówno prywatnych, jak i publicznych. Departament Stanu wyjaśniał swoją decyzję tym, że Iran nadal prowadzi szkodliwe działania.

d2ft9hl

Sankcje USA mają związek z m.in. raportem amerykańskiego rządu, według którego Iran jest państwem najsilniej wspierającym terroryzm na Bliskim Wschodzie.

d2ft9hl

Podziel się opinią

Share
d2ft9hl
d2ft9hl
Więcej tematów