Wojna w IzraeluLangwedocja zaatakowana. Na radarach pojawiły się drony

Langwedocja zaatakowana. Na radarach pojawiły się drony

Francuska fregata Langwedocja zestrzeliła na Morzu Czerwonym dwa drony zmierzające w jej kierunku od wybrzeży Jemenu - poinformował w niedzielę sztab generalny armii.

Fregata Langwedocja zaatakowana na Morzu Czerwonym
Fregata Langwedocja zaatakowana na Morzu Czerwonym
Źródło zdjęć: © Armee francaise

"Przechwycenia i zniszczenia dwóch zidentyfikowanych zagrożeń" dokonała w sobotę późnym wieczorem fregata Langwedocja, operująca na Morzu Czerwonym - poinformował sztab generalny w komunikacie prasowym.

Do zdarzenia doszło 110 kilometrów od wybrzeża Jemenu. Francuska marynarka wojenna podała, że ​​drony leciały "prosto w stronę" Langwedocji z Hodeidy, jemeńskiego miasta portowego kontrolowanego przez rebeliantów Huti.

Huti: każdy statek celem ataku

Rzecznik ruchu Huti ostrzegł w sobotę, że wszystkie statki płynące przez Morze Czerwone w stronę Izraela staną się celem ataku, jeśli do Strefy Gazy nie zostanie dostarczona żywność. Ruch Huti jest wspierany przez władze Iranu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jeśli Gaza nie otrzyma żywności i leków, których potrzebuje, wszystkie statki na Morzu Czerwonym zmierzające do izraelskich portów, niezależnie od bandery, pod którą płyną, staną się celem dla naszych sił zbrojnych - powiedział rzecznik jemeńskich rebeliantów Jahja Sari.

"Nasz zakaz wpływania na Morze Czerwone i Morze Arabskie obejmuje wszystkie statki kierujące się do izraelskich portów" - podano w oświadczeniu Huti, dodając, że decyzja ma skutek natychmiastowy.

Wspierani przez Iran rebelianci Huti prowadzą ostrzał Izraela i izraelskich statków na Morzu Czerwonym za pomocą rakiet i dronów dalekiego zasięgu w ramach odpowiedzi na działania wojsk izraelskich przeciwko palestyńskiemu Hamasowi w Strefie Gazy.

Huti zaatakowali i przejęli kilka statków powiązanych z Izraelem na Morzu Czerwonym i w cieśninie Bab al-Mandab - szlaku morskim, przez który transportowana jest znaczna część światowej ropy naftowej.

Czytaj także:

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie