Trwa ładowanie...

Langwedocja zaatakowana. Na radarach pojawiły się drony

Francuska fregata Langwedocja zestrzeliła na Morzu Czerwonym dwa drony zmierzające w jej kierunku od wybrzeży Jemenu - poinformował w niedzielę sztab generalny armii.

Fregata Langwedocja zaatakowana na Morzu CzerwonymFregata Langwedocja zaatakowana na Morzu CzerwonymŹródło: Armee francaise
d2xhyr4
d2xhyr4

"Przechwycenia i zniszczenia dwóch zidentyfikowanych zagrożeń" dokonała w sobotę późnym wieczorem fregata Langwedocja, operująca na Morzu Czerwonym - poinformował sztab generalny w komunikacie prasowym.

Do zdarzenia doszło 110 kilometrów od wybrzeża Jemenu. Francuska marynarka wojenna podała, że ​​drony leciały "prosto w stronę" Langwedocji z Hodeidy, jemeńskiego miasta portowego kontrolowanego przez rebeliantów Huti.

Huti: każdy statek celem ataku

Rzecznik ruchu Huti ostrzegł w sobotę, że wszystkie statki płynące przez Morze Czerwone w stronę Izraela staną się celem ataku, jeśli do Strefy Gazy nie zostanie dostarczona żywność. Ruch Huti jest wspierany przez władze Iranu.

d2xhyr4

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zwrot na froncie? Ekspert mówi o reakcji na Kremlu

- Jeśli Gaza nie otrzyma żywności i leków, których potrzebuje, wszystkie statki na Morzu Czerwonym zmierzające do izraelskich portów, niezależnie od bandery, pod którą płyną, staną się celem dla naszych sił zbrojnych - powiedział rzecznik jemeńskich rebeliantów Jahja Sari.

"Nasz zakaz wpływania na Morze Czerwone i Morze Arabskie obejmuje wszystkie statki kierujące się do izraelskich portów" - podano w oświadczeniu Huti, dodając, że decyzja ma skutek natychmiastowy.

d2xhyr4

Wspierani przez Iran rebelianci Huti prowadzą ostrzał Izraela i izraelskich statków na Morzu Czerwonym za pomocą rakiet i dronów dalekiego zasięgu w ramach odpowiedzi na działania wojsk izraelskich przeciwko palestyńskiemu Hamasowi w Strefie Gazy.

Huti zaatakowali i przejęli kilka statków powiązanych z Izraelem na Morzu Czerwonym i w cieśninie Bab al-Mandab - szlaku morskim, przez który transportowana jest znaczna część światowej ropy naftowej.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xhyr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2xhyr4
Więcej tematów