Trwa ładowanie...

Imponująca akcja australijskich służb. Zatrzymali narkotyki warte ponad miliard dolarów

1,2 tony metamfetaminy przechwyciły Służby Specjalne Australii. W sprawie zatrzymano osiem osób. Sukces jest wynikiem śledztwa, w które zaangażowało się wiele agencji.

Share
Imponująca akcja australijskich służb. Zatrzymali narkotyki warte ponad miliard dolarówŹródło: afp.gov.au
d4g7c49

Grupa Zadaniowa ds. Wspólnej Przestępczości Zorganizowanej w Australii Zachodniej pracowała nad siatką handlarzy od lipca. W akcję zaangażował się również Departament Spraw Wewnętrznych - informuje rządowy portal Australijskiej Policji Federalnej.

Ładunek przechwycono w czwartek, w godzinach nocnych. Większość narkotyków została przerzucona ze statku na furgonetkę. W samochodzie znaleziono 59 worków wypełnionych 20 kg metamfetaminy każdy. Pozostała część narkotyków była w porcie, gdzie druga grupa funkcjonariuszy równocześnie prowadziła działania. Wartość konfiskaty szacuję się na ponad miliard dolarów.

Źródło: afp.gov.au

W wyniku działań w porcie zatrzymano sześć osób, które przetransportowano do posterunku w Geraldton. Kolejnych dwóch wpadło w Perth, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w przemycie. Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 33 do 52 lat. Wszystkim grozi dożywocie.

Zobacz też: Stołeczni policjanci udaremnili przemy marihuany

Oskarżeni mają się stawić w sądzie 17 stycznia. - Policja nadal gromadzi i ocenia dowody - powiedziała zastępca Komisarza Operacyjnego Leanne Close. To rekordowa akcja mundurowych. Poprzednio udało się skonfiskować 900 kilogramów narkotyków.

Źródło: afp.gov.au

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4g7c49

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7c49
d4g7c49
Więcej tematów