Trwa ładowanie...
d1uiqb3

IMGW: ostrzeżenia meteorologiczne dla dwóch województw

- Oblodzenie jezdni na dolnym śląsku i w województwie lubelskim znacznie utrudnią jazdę samochodami - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oblodzenie jezdni na dolnym śląsku i w województwie lubelskim
Oblodzenie jezdni na dolnym śląsku i w województwie lubelskim (Fotolia)
d1uiqb3

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w kotlinach górskich lokalnie -2°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na południu Polski porywisty, południowy i południowo-zachodni. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 100 km/h, a wysoko w górach do 130 km/h.

d1uiqb3

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, przechodzące od zachodu i południa kraju w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, w dolinach karpackich lokalnie -4°C. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy, później nastąpi wzrost temperatury.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru do 75 km/h, w rejonach podgórskich do 90 km/h, a na Podkarpaciu do 115 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 170 km/h.

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów