Trwa ładowanie...
d9pc96i

Iława: pijany szef prewencji uciekał przed radiowozem

Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i próbował uciec goniącym go radiowozem policjantom. Nie udało się. 50-letni kierowca nie tylko będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu. Straci także pracę. Okazało się bowiem, że jest szefem prewencji w KPP w Iławie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef wydziału prewencji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie
Szef wydziału prewencji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
d9pc96i

W nocy z wtorku na środę na jednej z dróg na terenie gminy Iława ratownicy medyczni zauważyli dziwnie jadące auto. Pomyśleli, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Postanowili zawiadomić dyżurnego oficera Komendy Powiatowej Policji w Iławie o swoich podejrzeniach.

Wysłany na miejsce patrol policji, szybko znalazł podejrzane auto. Jego kierowca na widok radiowozu wcisnął pedał gazu. Jednak próba ucieczki się nie powiodła.

d9pc96i

Za kierownicą auta siedział 50-letni Marek O. - policjant z Iławy, pełniący obowiązki szefa wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji. Gdy zbadano go na zawartośc alkoholu w organizmie stało się jasne, dlaczego próbował uciekać przed kolegami. Miał 1,5 promila.

- Tuż po zatrzymaniu mężczyzna ten został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań w Nowym Mieście Lubawskim, następnie przesłuchany w naszej prokuraturze. Po przesłuchaniu został zwolniony - tłumaczy portalowi gazetaolsztynska.pl Jan Wierzbicki, szef prokuratury rejonowej w Iławie.

- Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce i to, że mężczyzna to iławski policjant - powiedziała portalowi wyborcza.pl Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - W jego sprawie zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, które zakończy się wydaleniem funkcjonariusza ze służby ze względu na oczywistość popełnionego czynu - dodała.

Nie jest to jedyna kara, która czeka Marka O. Będzie też odpowiadał za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Źródło: gazetaolsztynska.pl, wyborcza.pl

d9pc96i

Podziel się opinią

Share

d9pc96i

d9pc96i
Więcej tematów