Trwa ładowanie...
d2bwz57

Ikona europejskiego jazzu wystąpi na Starówce

Na warszawskiej starówce wystąpi o 19.00 trio Bobo Stensona, szwedzkiego pianisty zwanego ikoną europejskiego jazzu. Stenson współpracował między innymi z wybitnym trębaczem Tomaszem Stańką.

d2bwz57
d2bwz57

Krytyk muzyczny z miesięcznika "Jazz Forum" Marek Romański mówi, że 65-letni muzyk jest od wielu lat synonimem nowoczesnej pianistyki jazzowej, który odciął się od jazzu amerykańskiego, zaś inspiracje czerpie zarówno z muzyki klasycznej, jak i rodzimego, szwedzkiego folkloru.

Romański przypomina, że Bobo Stenson współpracował z wybitnymi amerykańskimi jazzmanami jak Stan Getz czy Sonny Rollins. W latach 90-tych szwedzki pianista występował u boku trębacza Tomasza Stańki, z którym nagrał płytę z kompozycjami Krzysztofa Komedy.

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Jazz na Starówce. Obok lidera zagrają Anders Jormin na kontrabasie i Jan Falt na perkusji.

Bobo Stenson, laureat prestiżowej Europejskiej Nagrody Jazzowej w 2006 roku, wielokrotnie występował w Polsce, między innymi dał dwa lata temu solowy koncert w Gdańsku na Komeda Jazz Festival.

d2bwz57
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwz57
Więcej tematów