Trwa ładowanie...
d2p2fud
d2p2fud

Ikar 2002 dla biblioteki z Bochni

Tegorocznym laureatem Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego Ikar 2002 została Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni. Po raz pierwszy nagroda Ikara została przyznana podczas Międzynarodowych Targów Książki. Do tej pory przyznawana była we wrześniu - podczas Krajowych Targów Książki w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p2fud

Jury pod przewodnictwem Janusza Odrowąż-Pieniążka uhonorowało główną nagrodą bibliotekę z Bochni za uczynienie z biblioteki centrum życia kulturalnego środowiska, inspirujący czytelników i bibliotekarzy program edukacyjny, stworzenie miejsca przyjaznego wszystkim.

Wyróżnienie przyznano zespołowi redakcyjnemu programu TVP "Kawa czy herbata" pod kierownictwem Halszki Wasilewskiej za stałą obecność książki w codziennych programach oglądanych przez milionową widownię w Polsce i poza jej granicami.

Wyróżniono też Agencję Edytorską Ezop za literacką i plastyczną urodę książek polskich twórców wydawanych z pamięcią o najważniejszych czytelnikach: dzieci i młodzieży.

d2p2fud

Nagroda Ikara promuje najważniejsze w danym sezonie wydawniczym dokonania pisarzy, wydawców, księgarzy i hurtowników.

Poza nagrodą główną i wyróżnieniami przyznawane są też nominacje do tej nagrody, wskazujące instytucje i osoby, które, zdaniem jury, w danym sezonie wydawniczym wyjątkowo przysłużyły się sprawie popularyzacji literatury i rozwojowi rynku książki w Polsce. Nominacje do Ikara same w sobie mają rangę nagrody i są nazywane "małymi Ikarami".

W tym roku nominowane do Ikara były (poza laureatami nagrody i wyróżnień): Wydawnictwo Czarne, Katarzyna Grochola, Aleksandra i Piotr Ślężakowie z Poznańskiej Księgarni Naukowej Kapitałka. (jask)

d2p2fud

Podziel się opinią

Share
d2p2fud
d2p2fud
Więcej tematów