Trwa ładowanie...

Igrzyska olimpijskie w Tokio: Problemy z rekrutacją wolontariuszy

Władze miasta Tokio, stolicy Japonii, mają problem z rekrutacją wolontariuszy na letnie igrzyska olimpijskie w 2020 roku. Najgorsza sytuacja wygląda z miejskimi wolontariuszami - zgłosiło się ich zdecydowanie za mało.

Igrzyska olimpijskie w Tokio: Problemy z rekrutacją wolontariuszyŹródło: East News, fot: Value Stock Images
d84b63z
d84b63z

Podczas najbliższych igrzysk olimpijskich w Tokio jako wolontariusze ma działać łącznie 110 tysięcy osób, z czego 30 tysięcy jako wolontariusze miejscy. Na takie stanowisko zgłosiło się zaledwie sześć tysięcy chętnych.

Dużo większą popularnością cieszy się wolontariat bezpośrednio przy zawodach. Sportowcom, trenerom, kibicom i dziennikarzom chce pomagać 50 tysięcy osób. Stanowią oni 65 procent wszystkich zgłoszeń. Miejsc jest 80 tysięcy.

- Taka praca daje szansę uczestniczenia w historycznych wydarzeniach i możliwość kontaktu z największymi gwiazdami sportu świecie. Wolontariusze miejscy mają pomagać głównie kibicom na lotniskach, na dworcach i w aglomeracji tokijskiej - powiedział 65-letni mężczyzna, który zgłosił się na wolontariusza przy zawodach.

Władze Tokio przyspieszyły kampanię reklamową, by jak najszybciej zgłosiło się jak najwięcej chętnych na "miejskich przewodników". Podkreślają, że pełnienie funkcji wolontariusza miejskiego zajmuje mniej czasu niż wolontariat na arenach zmagań olimpijskich.

d84b63z

Każdy wolontariusz musi mieć skończone 18 lat w dniu rozpoczęcia igrzysk, posiadać albo japońskie obywatelstwo, albo wizę, która umożliwi pobyt w Japonii. Każdy przyjęty wolontariusz otrzyma ubezpieczenie, wyżywienie i ubranie. Jeśli nie mieszka w Tokio, musi z własnej kieszeni opłacić podróż i mieszkanie.

Rekrutacja wolontariuszy ma potrwać do końca grudnia. We wrześniu 2019 roku mają być ogłoszone listy z zaakceptowanymi aplikacjami. Od października rozpoczną się szkolenia dla wolontariuszy.

Igrzyska olimpijskie w Tokio mają potrwać od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. Od 25 sierpnia do 6 września tego samego roku rozgrywać się będą igrzyska paraolimpijskie.

d84b63z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84b63z
Więcej tematów