Trwa ładowanie...
d3drkli

Huragan Willa jest coraz silniejszy. Meksyk najbardziej zagrożony

Huragan Willa przybiera na sile i zbliża się do zachodniego wybrzeża Meksyku. W tej chwili osiągnął trzecią kategorię w skali Saffira Simpsona, ale może wzrosnąć do czwartej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Willa - widok z kosmosu.
Huragan Willa - widok z kosmosu. (NASA)
d3drkli

Wiatr w huraganie Willa ma osiągnąć prędkość do nawet 250 kilometrów na godzinę. Obecnie wieje z prędkością 185 km/h. Żywioł niesie ze sobą obfite opady deszczu. Najbardziej zagrożone są stany Jalisco, Nayarit i Sinaloa. Tam może spaść nawet 200 litrów wody na metr kwadratowy.

Aktualnie huragan Willa znajduje się około 400 kilometrów na południowy zachód od stanu Jalisco, jednak bardzo szybko przesuwa się w stronę Meksyku. Synoptycy sugerują, że może dotrzeć już jutro.

W ciągu najbliższych godzin Meksyk będzie się zmagał z burzą tropikalną Vincent, która jest słabsza niż zapowiadano. - Huragan Willa nie pozwoli rozwinąć się Vincentowi. W gruncie rzeczy go "pochłonie" - twierdzi Steve Travis, starszy meteorolog z AccuWeather.

Huragan w połączeniu z burzą spowodują liczne powodzie i lawiny błotne. Przewiduje się, że za kilka dni może dotrzeć nawet do centralnego Meksyku i południowych Stanów Zjednoczonych.

d3drkli

Podziel się opinią

Share

d3drkli

d3drkli
Więcej tematów