Trwa ładowanie...
d4egx75

Hulajnogą wokół pomnika. Protest po interwencji policji

Wokół pomnika jeździli na hulajnogach, rolkach i rowerach. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko interwencji policji, która spisała dwójkę nastolatków za jazdę na hulajnogach po pomniku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod pomnikiem jeździło kilkanaście osób
Pod pomnikiem jeździło kilkanaście osób (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d4egx75

Do incydentu przy pomniku doszło w zeszłą sobotę. Wtedy to dwójka nastolatków jeździła na hulajnogach po warszawskim placu Piłsudskiego, jednak akrobacje wykonywali wskakując na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. I właśnie za to zostali przez policję wylegitymowani.

- Dwóch nastolatków kręciło się wokół pomnika, doszło do styku hulajnóg z pomnikiem smoleńskim - tłumaczył zajście na łamach "Wyborczej" Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Protest hulajnogowy

Inicjatorem happeningu był Robert Wagner. Akcję rozpoczął na Facebooku. "Hulajnogą wokół pomnika" - zatytułował wydarzenie. Udało się zebrać kilkanaście osób. Jeździły po placu obserwowane przez funkcjonariuszy policji. Z hulajnogą przyszedł też Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy.

Jednak planu happeningu nie udało się zrealizować do końca. W zmierzeniach trasa przejazdów miała ciągnąć się od pomnika Lecha Kaczyńskiego do pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Ten drugi został jednak ogrodzony.

d4egx75

Zobacz także: Hulajnogi dotknęły pomnika smoleńskiego. Nastolatkowie zatrzymani

Organizator domyślał się, że może to być celowe działanie. - Nie wydaje mi się, że była potrzeba zamykania prawie całego placu. Myślę, że to pretekst, żeby utrudnić nam akcję - powiedział "Gazecie Wyborczej".

Jednak spora część placu, w tym pomnik, została ogrodzona z powodu próby generalnej przed niedzielnym wręczeniem sztandaru Pułkowi Reprezentacyjnemu Wojska Polskiego. Happening w okrojonej formie trwał około godziny.

Zobacz także: Jeździli hulajnogami po pomniku smoleńskim. Trzaskowski: zachowanie policji jest naturalne

Źródło: Gazeta Wyborcza/Twitter

d4egx75

Podziel się opinią

Share
d4egx75
d4egx75
Więcej tematów