Trwa ładowanie...
d1ikg7l

Huebner: uwzględniono wszystkie nasze oczekiwania

Minister ds. europejskich Danuta Huebner uważa, że nie będzie już niespodzianek związanych z traktatem o przystąpieniu do Unii Europejskim, gdyż wszystkie oczekiwania rządu zostały uwzględnione w czasie prac redakcyjnych nad dokumentem.

Share
d1ikg7l

"Dlatego te prace trwały tak długo, dlatego są dołączone deklaracje interpretacyjne. Prace zostały zakończone, wszystkie nasze oczekiwania, które podtrzymywaliśmy do końca, zostały uwzględnione" - powiedziała w czwartek polskim dziennikarzom w Brukseli.

Ostateczny tekst Traktatu Akcesyjnego, jak nazywa się go w żargonie europejskim, zatwierdzili w środę ambasadorzy państw UE w Brukseli.

Minister wyraziła też nadzieję, że debata nad traktatem w Sejmie, która powinna się odbyć jeszcze przed podpisaniem go 16 kwietnia, nie ograniczy się do wystąpień czysto politycznych, ale odegra rolę informacyjną.

"Wszystko było publicznie przez ostatnie cztery lata debatowane, że tam już chyba trudno znaleźć coś, co nie było na ustach wszystkich. Więc mam nadzieję, że ta debata nie będzie przedsięwzięciem czysto politycznym, ale również informacyjnym" - powiedziała Huebner.

"W poniedziałek lub wtorek najpóźniej powinniśmy dostać CD-Rom z tekstem traktatu po angielsku. Tłumaczenia trwają. (Przedstawiciele Unii) zapewniają nas, że około 20 lutego powinny być zakończone. I dopiero wtedy będziemy mogli uruchomić w kraju całą procedurę zgodnie z ustawą o umowach międzynarodowych" - poinformowała minister. (mag)

d1ikg7l

Podziel się opinią

Share
d1ikg7l
d1ikg7l
Więcej tematów