Trwa ładowanie...

Obostrzenia na maj 2021. Hotele wznowiły działalność. Restauracje wciąż zamknięte

W nocy z piątku na sobotę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, które będą obowiązywać w maju. Działalność, z pewnymi ograniczeniami, wznowiły od soboty hotele.

Share
Obostrzenia na maj 2021. Hotele wznowiły działalność. Restauracje wciąż zamknięte
Obostrzenia na maj 2021. Hotele wznowiły działalność. Restauracje wciąż zamknięteŹródło: East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER
d1qwdh7

Od soboty 8 maja działalność wznowiły hotele - z wyjątkiem strefy welness & spa. W hotelach obowiązuje jednak limit gości - zajętych może być maksymalnie 50 proc. pokoi. Zgodnie z rozporządzeniem, które weszło w życie w nocy z piątku na sobotę, będą one mogły w tym trybie działać do 5 czerwca.

Ograniczenia dotyczące liczby gości nie obowiązują tylko w jednym przypadku: gdy gośćmi są żołnierze "Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej".

d1qwdh7

Goście nie będą mogli na razie skorzystać z hotelowej restauracji. Posiłki, o ile ich pobyt w hotelu będzie dłuższy niż doba, otrzymają do pokoju.

Obostrzenia na maj 2021. Od 15 czynne będą restauracyjne ogródki

Restauracje, nie tylko te hotelowe, pozostaną zamknięte dla gości do 14 maja. Będą one mogły serwować posiłki tylko na wynos.

Sytuacja zmieni się od 15 maja. Wówczas kawiarnie, bary i restaurację będą mogły otworzyć ogródki na świeżym powietrzu. Będą tam jednak wciąż obowiązywać pewne ograniczenia: zajęty może być co drugi stolik, odległość między nimi będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami postawiona zostanie przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

Koronawirus. Maseczki nieobowiązkowe. Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło wszelkie wątpliwości

Na zjedzenie posiłku w restauracji będziemy musieli poczekać do końca maja. Zgodnie z rozporządzeniem biesiadowanie w zamkniętym pomieszczeniu możliwe będzie od 29 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qwdh7

Podziel się opinią

Share
d1qwdh7
d1qwdh7
Więcej tematów