Trwa ładowanie...
d2tazha

Hotel w Szczecinie odwołał rezerwację niemieckiej AfD. Partia chce odszkodowania

Alternatywa dla Niemiec (AfD) wystąpi na drogę prawną przeciwko hotelowi, który odwołał ich rezerwację. Właściciele ośrodka zrezygnowali z ugoszczenia działaczy, ponieważ obawiali się kontrowersji i protestów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz zwolenników AfD w Niemczech.
Marsz zwolenników AfD w Niemczech. (East News)
d2tazha

Partia AfD budzi w Niemczech wiele emocji. Jej politycy m.in. sprzeciwiają się przyjmowaniu uchodźców. Gdy działacze organizują zjazdy i spotkania, lewicowe ugrupowania przeprowadzają w tych samych miejscach protesty.

Wiele wskazuje na to, że hotel w Polsce nie wiedział, z kim dokładnie będzie miał do czynienia. Gdy środowiska antyfaszystowskie w naszym kraju zaczęły informować o demonstracji, menadżerowie ośrodka wycofali się ze współpracy z niemieckim ugrupowaniem.

d2tazha

W sumie do Polski miało przyjechać około 90 polityków. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, rzecznik prasowy AfD Christian Lüth zapowiada wystąpienie przeciwko polskiemu hotelowi na drogę prawną.

Partia będzie domagać się odszkodowania, bo jak podkreśla, na organizację spotkania w Szczecinie wydała już kilkadziesiąt tysięcy euro.

Zobacz też: Patryk Jaki drwi z Romana Giertycha. "Zapytałby przestępcę, czy kupić polarek"

Prasa informowała ostatnio, że spotkanie AfD miało odbyć się jakiś czas temu w Niemczech, ale tamtejszy hotel również odwołał rezerwację. Jak tłumaczono, jego właściciele obawiali się najazdu prasy, nieżyczliwych komentarzy oraz protestów.

d2tazha

W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego AfD zdobyła 10 proc. głosów, co przełożyło się na 11 miejsc w Europarlamencie.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tazha

Podziel się opinią

Share

d2tazha

d2tazha
Więcej tematów