Trwa ładowanie...
d1oei72

#hot16challenge2. Rapująca prof. Ewa Łętowska z akompaniamentem saksofonu byłego prezesa TK

Akcja Hot 16 challenge 2 zawojowała internet. Biorą w niej udział muzycy, aktorzy i politycy. Nominację otrzymała także prof. Ewa Łętowska, znana polska prawniczka, była rzecznik praw obywatelskich i była sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Wyzwanie podjęła. W rapowaniu towarzyszył jej były sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
#hot16challenge2. Rapująca prof. Ewa Łętowska z akompaniamentem saksofonu byłego prezesa TK
#hot16challenge2. Rapująca prof. Ewa Łętowska z akompaniamentem saksofonu byłego prezesa TK (PAP)
d1oei72

"Hip-hop to nie moja bajka, ja operę znam i już, takie formy mi pasują, recytuję, bom nie tchórz" - słyszymy na nagraniu wideo zamieszczonym w serwisie YouTube. "Kiedy prawa chcesz wykładni, bo niezbędna tarcza ci, fachman wie, gdzie szukać trzeba, masz otwarte u mnie drzwi" - rapuje prof. Łętowska przy akompaniamencie saksofonu, na którym gra były prezes TK Jerzy Stępień.

"Chcesz to masz, nie - to pa. Prawo mieczem silniejszego, tarczę znajdzie, kto się zna" - rapuje, a właściwie recytuje prof. Łętowska.

Prof. Ewa łętowska nie jest jedyną znaną osobą, która wzięła udział w wyzwaniu #hot16challenge2. Rapował już m.in. prezydent Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke czy rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

d1oei72

Hot 16 Challenge pojawił się w 2014 roku i był odpowiedzią raperów na ówczesny boom wyzwań internetowych. Raper Karola "Solar” Poziemski postanowił wtedy zmierzyć się na wersy z kolegami-raperami. Każdy z nich miał w ciągu 72 godzin stworzyć 16 wersów, na dowolny temat i do dowolnego bitu. Na koniec miała pojawić się krótka lista kolejnych nominowanych.

Drugą edycję akcji, Hot 16 Challenge 2, znów zainicjował Solar. "To nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem." - możemy przeczytać w informacji o akcji.

W ramach #hot16challenge zebrano już ponad 3,5 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1oei72

Podziel się opinią

Share

d1oei72

d1oei72
Więcej tematów