Trwa ładowanie...

Hołownia uwzględnił wniosek. Premier wystąpi w środę w Sejmie

Konfederacja chciała, by premier udzielił informacji dotyczącej działań na granicy polsko-ukraińskiej. Szymon Hołownia przyznał, że uwzględnił ten wniosek. Mateusz Morawiecki ma wystąpić w środę o godz. 15.

Szymon Hołownia poprosił premiera o wystąpienie w Sejmie w środę o godz. 15Szymon Hołownia poprosił premiera o wystąpienie w Sejmie w środę o godz. 15Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d2deil4
d2deil4

- Dziękuję panie premierze za troskę. Troska w polityce to rzadkie dobro, a pan troszczy się o mnie bardzo... Ale nie krzyczcie państwo, kiedy wymieniam uprzejmości z prezesem Rady Ministrów - poprosił Szymon Hołownia podczas obrad Sejmu.

I stwierdził, że jest bardzo zadowolony z "dobrych rozmów" z premierem.

- Wie pan, że zaprosiłem jutro pana do Sejmu na godz. 15, w tej ważnej sprawie, o którą został uzupełniony porządek obrad, czyli protestów na ukraińskiej granicy, wtedy będzie okazja się spotkać - zwrócił do się Mateusza Morawieckiego.

d2deil4

Marszałek Sejmu dodał, że chce również porozmawiać z premierem na temat jego expose. Mateusz Morawiecki musi przedstawić parlamentowi plan działania swojego nowego rządu przed głosowaniem nad wotum zaufania. Wszystko wskazuje na to, że premier nie uzyska poparcia dla swojego gabinetu. Wtedy inicjatywę tworzenia rządu przejmie koalicja partii obecnie opozycyjnych, która ma większość w Sejmie.

Przed rozpoczęciem obrad Hołownia potwierdził, że wpłynął do niego wniosek Konfederacji o to, żeby zaprosić do Sejmu premiera, by udzielił informacji w sprawie narastającego kryzysu na granicy polsko-ukraińskiej. - Jest tam dramatyczna sytuacja branży transportowej. Uwzględniłem ten wniosek, wystosowałem do premiera pismo, zapraszając go jutro na godzinę 15 na posiedzenie plenarne - powiedział marszałek Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2deil4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2deil4
Więcej tematów