ycipk-2mg9as
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Hitler, Gorbaczow, Jakowlew - autorzy katyńskiego fałszerstwa!"

"Zbrodnia katyńska - to przestępstwo
hitlerowców!", "Ręce precz od raportu komisji Burdenki!", "Hitler,
Gorbaczow, Jakowlew - autorzy katyńskiego fałszerstwa!" - to tylko
niektóre z haseł, pod którymi około 30 osób pikietowało
wieczorem przed Centrum Telewizyjnym w Ostankinie, w północno-
zachodniej części Moskwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Hitler, Gorbaczow, Jakowlew - autorzy katyńskiego fałszerstwa!"
ycipk-2mg9as

Znajdują się tam studia ogólnokrajowych stacji telewizyjnych, w tym Kanału Pierwszego (d. ORT), Rossii (d. RTR) i NTV.

Uczestnicy manifestacji - m.in. członkowie szerzej nieznanej Armii Woli Narodu (AWN) - negowali odpowiedzialność NKWD za wymordowanie polskich oficerów wiosną 1940 roku i domagali się "rzetelnego" wyjaśnienia okoliczności tego mordu.

Ich zdaniem Główna Prokuratura Wojskowa Rosji jest "absolutnie niekompetentna" i nie powinna zajmować się tą sprawą. Według nich właściwą instancją jest Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

ycipk-2mg9as

Zbrodnia katyńska to największe fałszerstwo II wojny światowej. Nie ma żadnych wątpliwości, że Polacy zostali rozstrzelani przez Niemców. Dokumenty, które to potwierdzają, znajdują się w Centralnym Archiwum Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Moskwie - powiedział jeden z organizatorów demonstracji Siergiej Strygin.

To hańba, że dokumenty dowodzące winę hitlerowskich Niemiec za zabicie obywateli Polski są ukrywane przez organy bezpieczeństwa Rosji - dodał Strygin.

To już druga w ciągu kilku miesięcy taka demonstracja w Moskwie. Poprzednia odbyła się 4 listopada 2005 roku przed Ambasadą RP. Strygin zapowiedział, że będą następne. Kolejną pikietę AWN chce zorganizować przed siedzibą Głównej Prokuratury Wojskowej.

Jerzy Malczyk

ycipk-2mg9as
Polub WP Wiadomości
ycipk-2mg9as
ycipk-2mg9as