Trwa ładowanie...
d3j44kt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Hitler, Gorbaczow, Jakowlew - autorzy katyńskiego fałszerstwa!"

"Zbrodnia katyńska - to przestępstwo
hitlerowców!", "Ręce precz od raportu komisji Burdenki!", "Hitler,
Gorbaczow, Jakowlew - autorzy katyńskiego fałszerstwa!" - to tylko
niektóre z haseł, pod którymi około 30 osób pikietowało
wieczorem przed Centrum Telewizyjnym w Ostankinie, w północno-
zachodniej części Moskwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Hitler, Gorbaczow, Jakowlew - autorzy katyńskiego fałszerstwa!"
d3j44kt

Znajdują się tam studia ogólnokrajowych stacji telewizyjnych, w tym Kanału Pierwszego (d. ORT), Rossii (d. RTR) i NTV.

Uczestnicy manifestacji - m.in. członkowie szerzej nieznanej Armii Woli Narodu (AWN) - negowali odpowiedzialność NKWD za wymordowanie polskich oficerów wiosną 1940 roku i domagali się "rzetelnego" wyjaśnienia okoliczności tego mordu.

Ich zdaniem Główna Prokuratura Wojskowa Rosji jest "absolutnie niekompetentna" i nie powinna zajmować się tą sprawą. Według nich właściwą instancją jest Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

d3j44kt

Zbrodnia katyńska to największe fałszerstwo II wojny światowej. Nie ma żadnych wątpliwości, że Polacy zostali rozstrzelani przez Niemców. Dokumenty, które to potwierdzają, znajdują się w Centralnym Archiwum Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Moskwie - powiedział jeden z organizatorów demonstracji Siergiej Strygin.

To hańba, że dokumenty dowodzące winę hitlerowskich Niemiec za zabicie obywateli Polski są ukrywane przez organy bezpieczeństwa Rosji - dodał Strygin.

To już druga w ciągu kilku miesięcy taka demonstracja w Moskwie. Poprzednia odbyła się 4 listopada 2005 roku przed Ambasadą RP. Strygin zapowiedział, że będą następne. Kolejną pikietę AWN chce zorganizować przed siedzibą Głównej Prokuratury Wojskowej.

Jerzy Malczyk

d3j44kt

Podziel się opinią

Share

d3j44kt

d3j44kt
Więcej tematów