Trwa ładowanie...
maroko

Hiszpania: szturm uchodźców na granicy

Grupa afrykańskich uchodźców próbowała dostać się do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce. Około 500 osobom udało się przejść przez wysokie na ponad sześć metrów ogrodzenie. To już druga taka próba w tym roku.

Share
Hiszpania: szturm uchodźców na granicy
Źródło: PAP/EPA
d3wevkg

Była to już kolejna w tym roku próba przedostania się do Ceuty. Grupa około 800 uchodźców dokonała szturmu na ogrodzenie na granicy w czterech różnych miejscach. Hiszpańskie służby szacują, że około 500 osobom udało się przedostać przez granice.

W akcji, mającej powstrzymać uchodźców przed szturmem na granicę, uczestniczyły marokańskie służby, ale udało im się zatrzymać jedynie część migrantów.

d3wevkg

Niektórzy migranci podczas przechodzenia przez wysokie na ponad sześć metrów ogrodzenie odniesło rany. Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem. Kilkaset osób czeka teraz przed tymczasowym ośrodkiem dla uchodźców. Przebywa w nim już 620 osób, choć może znajdować się tam tylko 512 uchodźców czekających na azyl.

Ostatnia taka próba miała miejsce 1 stycznia. Wtedy granicę udało się pokonać tylko dwóm z tysiąca osób.

Według danych agencji Unii Europejskiej ds. granic Frontex, w całym 2016 roku do Ceuty i Melilli, hiszpańskich enklaw w Afryce Północnej, przedostało się 1000 migrantów, czyli najmniej od kilku lat.

d3wevkg

Podziel się opinią

Share
d3wevkg
d3wevkg
Więcej tematów