Trwa ładowanie...
d1hq5f0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pożar

Hiszpania: pożar lasu w pobliżu miasta Alicante, ewakuowano 1000 osób

• Co najmniej 1000 osób ewakuowano w pobliżu miasta Alicante
• Przyczyną był pożar lasu
• W akcję gaszenia zaangażowano jednostki specjalne
• Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania: pożar lasu w pobliżu miasta Alicante, ewakuowano 1000 osób
(AFP, Fot: David McNew)
d1hq5f0

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu telewizji ABC, żywioł objął swym zasięgiem także tamtejszy rezerwat przyrody.

Akcję gaszenia pożaru, w którą zaangażowano specjalne jednostki, prowadzono także z powietrza.

Przyczyna jego wybuchu pozostaje na razie niejasna. Jak zauważa agencja dpa, w znacznej części Hiszpanii panują obecnie bardzo wysokie temperatury sięgające 40 st. Celsjusza.

Na początku sierpnia w Galicji na północnym zachodzie kraju doszło do 15 pożarów lasów. Jak wówczas podawano, w ciągu pięciu dni spłonęło łącznie ok. 5,7 tys. hektarów ziemi. (PAP)

mmi/

d1hq5f0

Podziel się opinią

Share

d1hq5f0

d1hq5f0
Więcej tematów