Trwa ładowanie...

Hiszpania: policja zatrzymała kobietę podejrzaną o rekrutowanie do IS

Hiszpańska policja zatrzymała w miejscowości Arrecife na wyspie Lanzarote, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich Hiszpankę podejrzaną o rekrutowanie dziewcząt w szeregi Państwa Islamskiego (IS) - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Share
Hiszpania: policja zatrzymała kobietę podejrzaną o rekrutowanie do IS
Źródło: PAP/EPA, Fot: MOHAMMED SABER
d47wsf6

Zgodnie z oświadczeniem ministerstwa, kobieta utrzymywała bezpośrednie kontakty z grupami bojowników IS.

Władze Hiszpanii aresztowały w tym roku 46 osób w związku z ich kontaktami z Państwem Islamskim. W dalszym ciągu prowadzone są działania mające na celu zapobieganie rekrutacji młodych muzułmanów w szeregi grup bojowników IS w Iraku i Syrii oraz dokonywanie przez nich ataków terrorystycznych na terytorium Hiszpanii.

d47wsf6

Około stu obywateli Hiszpanii przyłączyło się do "dżihadystycznych milicji" działających w Iraku i Syrii - powiedział w połowie listopada ambasador Hiszpanii w Iraku Jose Maria Ferre de la Pena podczas konferencji na temat IS. Ugrupowanie to kontroluje znaczne tereny w Iraku i Syrii, na których ogłosiło kalifat.

Jak pisze agencja AFP, hiszpańskich dżihadystów w szeregach IS jest stosunkowo niewielu w porównaniu do setek Francuzów, Brytyjczyków czy Niemców, którzy przyłączyli się do tej organizacji zbrojnej. Mimo to zjawisko to niepokoi władze w Madrycie. Dotyczy ono przede wszystkim hiszpańskich eksklaw Ceuty i Melilli, skąd pochodzi większość hiszpańskich dżihadystów.

d47wsf6

Podziel się opinią

Share
d47wsf6
d47wsf6
Więcej tematów