Trwa ładowanie...

Hiszpania. Muzułmanie chcą przejąć katedrę w Kordobie

Hiszpania. Katedra w Kordobie może zostać meczetem. To już kolejny - po muzeum Hagia Sophia - taki przypadek na przestrzeni ostatnich tygodni.

Share
Hiszpania. Katedra w Kordobie - fot. Susana Ferreira Machado / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)
Hiszpania. Katedra w Kordobie - fot. Susana Ferreira Machado / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)Źródło: fot. Susana Ferreira Machado , creativecommons.org
d28syam

Hiszpania. Spór o katedrę w Kordobie

Sultan III ibn Muhammad al-Kasimi, władca emiratu Szardża, udzielił wywiadu Sharjah News. Mówił w nim m.in. na temat własności Mezquita Catedral. Jak następnie przekazała hiszpańska telewizja Antena3, władca emiratu Szardża powiedział, że wielu muzułmanów "żąda zwrotu meczetu w Kordobie, gdyż uważa, że jest on ich własnością i został przekazany Kościołowi jako prezent, a nie jest on tego prezentu wart".

Hiszpania. Co stanie się z katedrą w Kordobie?

Sultan III ibn Muhammad al-Kasimi wspomniał też, że po przekształceniu muzeum Hagia Sophia w meczet, muzułmanie powinni pójść dalej. Kolejnym krokiem jest zwanej Mezquita Catedral (meczet-katedra).

d28syam

Hioszpania. Katedra w Kordobie

Katedra w Kordobie powstała na przełomie VII/VIII wieku jako świątynia chrześcijańska. Później przejęli ją muzułmanie. Chrześcijanom udało się odzyskać świątynię dopiero XIII wieku.

Premier nie przyjmie rezygnacji szefa MSZ? Jarosław Gowin ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28syam

Podziel się opinią

Share
d28syam
d28syam
Więcej tematów