Trwa ładowanie...

Hiszpania. Ciało dziewczynki na dnie morza

Hiszpańska Gwardia Cywilna odnalazła na dnie morza koło Teneryfy zwłoki jednej z dwóch uprowadzonych przez ojca dziewczynek. To 6-letnia Olivia. Jej ciało znajdowało się w torbie. W poszukiwaniach użyto sonaru i zdalnie sterowanego robota podwodnego.

Share
Ciało znaleziono na dnie morza. Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)
Ciało znaleziono na dnie morza. Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)
d4e7e96

Po znalezieniu ciała 6-letniej Olivii dno morskie jest przeczesywane w poszukiwaniu zwłok jej siostry, rocznej Anny oraz ojca dzieci, 37-letniego Tomasa Gimeno. Poszukiwania trwają od ponad 40 dni.

Według Gwardii Cywilnej ojciec najprawdopodobniej zabił swoje córki i wrzucił ich ciała do morza. Następnie popełnił samobójstwo – podała telewizja publiczna.

d4e7e96

Powodem tragedii mogło być to, że Tomas Gimeno nigdy miał nie pogodzić się z rozstaniem ze swoją żoną. Doszło do tego rok temu. Miał także nie akceptować jej nowego partnera, a przede wszystkim oddalenia od dzieci.

Zobacz także: Koronawirus stworzony w laboratorium? Demaskujemy teorie spiskowe

Ciało było w jednej torbie. Druga torba była pusta

Prawie dwa tygodnie temu do poszukiwań włączono statek badawczy "Angeles Alvarino" należący do Hiszpańskiego Instytutu Oceanograficznego (IEO), wyposażony w sonar skanujący dno oceanu, a także robota Liropus – zdalnie sterowaną łódź podwodną, pozwalającą zejść na głębokość 2 tys. metrów w celu przeanalizowania wszelkich podejrzanych znalezisk.

d4e7e96

To dzięki tej najnowocześniej technologii odnaleziono w czwartek, na głębokości ponad tysiąca metrów, dwie torby sportowe obciążone kotwicą z łodzi należącej do ojca. Znajdowały się w miejscu, gdzie telefon Tomasa Gimeno nagle stracił zasięg. W jednej z toreb znajdowały się zwłoki 6-letniej Oliwii, druga torba była pusta.

Dziewczynki były widziane po raz ostatni w Santa Cruz de Tenerife, kiedy po widzeniu ojciec miał je odwieźć do domu. Tego samego dnia kamery monitoringu w miejscowym porcie zarejestrowały go przenoszącego torby i walizki z samochodu na swoją łódź. Na nagraniu ojciec dziewczynek był sam.

Matka miała nadzieję na odzyskanie córek

Wkrótce na morzu znaleziono pustą, dryfującą łódź Tomasa Gimeno, a opodal wyłowiono fotelik dziecięcy. Na początku tygodnia znaleziono w morzu, również na głębokości tysiąca metrów, butlę tlenową do nurkowania, należącą do ojca dzieci.

d4e7e96

Matka dziewczynek do końca miała nadzieję na odnalezienie córek całych i zdrowych. Uważała, że jej były mąż nigdy nie zrobiłby im krzywdy, gdyż - jak twierdziła - bardzo kochał dzieci, a znajdowane w morzu przedmioty uznawała za fałszywy trop celowo zastawiany przez niego dla zmylenia policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4e7e96

Podziel się opinią

Share
d4e7e96
d4e7e96
Więcej tematów