Trwa ładowanie...
d3ubr6x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hiszpan Pedro Agramunt wybrany przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego RE

• Hiszpan Pedro Agramunt na czele Zgromadzenia Parlamentarnego RE
• Zastąpił on na tym stanowisku Anne Brasseur z Luksemburga
• Europa zginie, jeśli pozostanie podzielona - powiedział Agramunt
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pedro Agramunt
Pedro Agramunt (PAP/EPA, Fot: SANDRO WELTIN)
d3ubr6x

Hiszpan Pedro Agramunt, przewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) w Radzie Europy, został wybrany przez Zgromadzenie Parlamentarne RE na jego przewodniczącego.

Agramunt, przedstawiciel hiszpańskiego parlamentu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zastąpił na nim Anne Brasseur z Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE), która funkcje przewodniczącej Zgromadzenia Parlamentarnego RE sprawowała już dwukrotnie.

Nowy przewodniczący przedstawił cztery wewnętrznie powiązane wyzwania, przed jakimi stoi Europa: międzynarodowy terroryzm, stanowiący wieloaspektowe zagrożenie, kryzys uchodźczy, który wywołał debaty o tożsamości i wartościach europejskich, wciąż nierozwiązane konflikty - jak sytuacja na Ukrainie i zamrożone konflikty w Mołdawii oraz na Kaukazie i w Azerbejdżanie, oraz fale lewicowego, jak i prawicowego populizmu oraz nacjonalizmu, erozja demokratycznych zasad i praw człowieka.

d3ubr6x

- Wszystkie te kwestie zagrażają dorobkowi dekad postępu na rzecz większej unii, bardziej otwartych granic i ściślejszej integracji. Musimy to teraz zmienić, ponieważ Europa zginie, jeśli pozostanie podzielona. Nie wolno nam zapominać, że musimy być wojującymi demokracjami i że mamy do tego podstawę prawną - zakończył swoje wystąpienie przewodniczący Agramunt.

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego RE wybierany jest na rok większością głosów i może tylko być nim jedynie dwa razy.

Agramunt zasiada w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE od roku 2000. Brał udział w pracach m.in. komisji ds. migracji, uchodźców i populacji. Obecnie jest sprawozdawcą ds. monitoringu Azerbejdżanu. Przewodniczącym Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) w Zgromadzeniu jest od czerwca 2013 roku.

d3ubr6x

Podziel się opinią

Share

d3ubr6x

d3ubr6x
Więcej tematów