Trwa ładowanie...

Historica: Epidemie - największe katastrofy w historii Europy

Największymi katastrofami w historii Europy nie były wojny światowe, ale epidemie. Najgorsza z nich uśmierciła - proporcjonalnie do wielkości populacji - nawet dziesięciokrotnie więcej ludzi niż II wojna światowa. Ostatnia wielka epidemia wybuchła 98 lat temu. Z powodu grypy nazywanej "Hiszpanką" w ciągu roku na całym świecie zginęło ponad 50 mln ludzi - o 35 mln więcej niż w ciągu czterech lat na frontach I wojny światowej.

Historica: Epidemie - największe katastrofy w historii EuropyŹródło: WP
d408fv8
d408fv8

Największymi katastrofami w historii Europy nie były wojny światowe, ale epidemie . Najgorsza z nich uśmierciła - proporcjonalnie do wielkości populacji - nawet dziesięciokrotnie więcej ludzi niż II wojna światowa. Ostatnia wielka epidemia wybuchła 98 lat temu. Z powodu grypy nazywanej "Hiszpanką" w ciągu roku na całym świecie zginęło ponad 50 mln ludzi - o 35 mln więcej niż w ciągu czterech lat na frontach I wojny światowej.

Jeszcze gorzej wyglądają statystyki śmiertelności dotyczące średniowiecznej epidemii "Czarnej śmierci". Dżuma rozprzestrzeniła się w niemal całej Europie w ciągu sześciu lat. W południowej części kontynentu umarło z powodu tej choroby 80 proc. populacji. Niektóre regiony niemal zupełnie się wyludniły.

d408fv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d408fv8
Więcej tematów