Trwa ładowanie...
d2gprg1

Hausner: rządowi nie zabraknie cierpliwości

Minister pracy Jerzy Hausner powiedział we wtorek, że rządowi nie zabraknie cierpliwości, by prowadzić dialog społeczny w najtrudniejszych nawet sprawach. Minister jest gościem warszawskiego Kongresie Forum Związków Zawodowych.

d2gprg1

Odnosząc się do słów przewodniczącego Forum Wiesława Siewierskiego, że problem bezrobocia powinien być traktowany jako stan klęski żywiołowej minister Hausner powiedział, że jedną z propozycji wyjścia z tego impasu są zmiany w Kodeksie Pracy. Tylko tak bowiem, według ministra, można usunąć przeszkody w rozwijaniu przedsiębiorczości co jest warunkiem ożywienia gospodarki.

Minister Hausner dodał, że rządowi nie zabraknie odwagi by proponować rozwiązania, które, chociaż kontrowersyjne, dają szanse na szybką poprawę sytuacji.

Byłoby nieodpowiedzialnością rządu, gdyby wycofał się z proponowanego programu gospodarczego - mówił minister.

Jerzy Hausner powtórzył, że jest otwarty na propozycje związkowców i pracodawców w sprawie zmian w Kodeksie Pracy i jeśli osiągną oni konsensus w tej kwestii ich wspólne postanowienia zostaną uwzględnione.

Delegaci Forum Związków Zawodowych zaproponowali związkowcom z OPZZ i Solidarności niezwłoczne podjęcie rozmów na temat sytuacji społeczno-gospodarczej.

Przewodniczący Forum Wiesław Siewierski ostrzegł, że gotowość związkowców do współdziałania nie oznacza rezygnacji z korzystania ze wszystkich dostępnych instrumentów ochrony interesów pracobiorców. (and)

d2gprg1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gprg1
Więcej tematów