Trwa ładowanie...
d4hvvm4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hanna Suchocka otrzymała międzynarodową nagrodę św. Wojciecha

Była polska premier Hanna Suchocka otrzymała w sobotę w Bratysławie z rąk prezydenta Słowacji Andreja Kiski międzynarodową nagrodę św. Wojciecha, przyznawaną za zasługi dla pokoju, wolności i współpracy w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Suchocka
Hanna Suchocka (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
d4hvvm4

Jako laudator nagrody wystąpił były czeski minister spraw zagranicznych Karel Schwarzenberg. - Przez całe swoje życie była bardzo potrzebnym politykiem. Ta nagroda jest bardzo zasłużona - powiedział. Jak podkreślił, u laureatki najciekawsze jest to, że nigdy nie kierowała się jakimikolwiek uprzedzeniami.

Fundacja św. Wojciecha z siedzibą w Krefeld w Niemczech przyznaje co dwa lata swą nagrodę osobom o szczególnych zasługach dla zjednoczenia Europy oraz pogłębiania i pielęgnowania dobrosąsiedzkich stosunków między narodami Europy Środkowowschodniej. Wśród jej laureatów są m.in. Tadeusz Mazowiecki i Władysław Bartoszewski.

d4hvvm4

Podziel się opinią

Share

d4hvvm4

d4hvvm4
Więcej tematów