Trwa ładowanie...
d3v0qzl

Hanna Karp wyśledziła nieprawidłowości TVN24. Równie chętnie tropi ruchy New Age, magię i okultyzm

KRRiT wydała decyzję o nałożeniu na TVN24 kary w wysokości 1 479 000 zł. Rada uznała, że relacjonując ubiegłoroczny kryzys sejmowy stacja "propagowała działania sprzeczne z prawem". Decyzja została wydana na podstawie ekspertyzy pani dr Hanny Karp, medioznawczynię,religiolog, wykładowczynię Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, publicystkę w miesięczniku "Egzorcysta". Sprawdziliśmy o czym pisze.
Share
Dr Hanna Karp jest autorką ekspertyzy dla KRRiT, która nałożyła na TVN24 karę finansową.
Dr Hanna Karp jest autorką ekspertyzy dla KRRiT, która nałożyła na TVN24 karę finansową.Źródło: Youtube.com
d3v0qzl

New Age, sekty, nowe ruchy religijne i współczesne media to główne obszary zainteresowań dr Hanny Karp. Do miesięcznika Egzorcysta pisała o "duchowym odkurzaczu" jakim jest New Age, ostrzegała przed czerwoną nitką zawiązaną na przegubie lewej ręki, która miała chronić przed złem i niebezpiecznej modzie na tantryzm. Studiowała na trzech uczelniach: UKSW w Warszawie, PAT w Krakowie i Westfälische Wilhelms-Universität w Münster. Jest też stałą ekspertką i komentatorką w radiu Maryja i telewizji Trwam a także wykładowczynią w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Rydzyka.

Ekspertka, której opinia miała być podstawą do nałożenia na TVN blisko półtoramilionowej kary pisała w "Egzorcyście": "Wielu poszukiwaczy ekstremalnych doznań zakładało różne grupy, w których uprawiano rytuały inicjacyjne, związane z praktyką tzw. sakralnego seksu. (...) Różnorakim niebezpieczeństwom duchowo-psychicznym sprzyjają tak bardzo popularne kursy otwierania czakr". Dalej dr Karp przestrzegała przed wkraczaniem na "grząski grunt" jakim jest zapisywanie się na kursy uczące tantrycznej miłości.: "Za ich dalsze kłopoty nikt nie weźmie odpowiedzialności. Kiedy będą potrzebować pomocy, może być już za późno..." - straszyła.

   Miesięcznik Egzorcysta
Źródło: Miesięcznik Egzorcysta

Okładka miesięcznika "Egzorcysta"

d3v0qzl

Straszyła też czerwoną nitką, którą określiła jako "modę na hollywoodzką kabałę". W kolorowej prasie dopatrzyła się zdjęć zagranicznych gwiazd z "niepozorną czerwoną nitką zawiązaną na przegubie lewej ręki". Przeprowadziła śledztwo i szybko wytropiła tę modę wśród polskich artystów, polityków i dzieci gwiazd. Jedną z "przyłapanych" przez dr Karp była córka Lecha Wałęsy, Maria Wiktoria, która podkreślała, że dzięki studiowaniu kabały udaje jej się rozwijać duchowo i pracować nad sobą. "O chrześcijaństwie nic nie wspomniała" - komentowała oburzona doktor, dodając na koniec tekstu: "O ile można zrozumieć sekciarskie poszukiwania gwiazdeczek goniących za modą, o tyle trudno zrozumieć ostentację Janusza Palikota czy znanego profesora socjologii, eksposła PO, Pawła Śpiewaka, zawiązujących na ręku czerwoną nitkę przed publicznym występem. Objaśniając w studiach telewizyjnych niemal każdego dnia tajniki polityki, milczą o swoich poszukiwaniach z kręgu magii, reinkarnacji i kabalistycznych stanów ekstazy. A szkoda, chyba są to winni swoim słuchaczom i wyborcom...".

Skoro tak, to jesteśmy winni także informację o tym, że wydała kilka książek pod panieńskim nazwiskiem Karaś. "Quo vadis Nowa Ero? New Age w Polsce", "Cuda na sprzedaż. Oblicza polskiej transformacji" i jest też współautorką prac zbiorowych: "ABC o New Age" i "Ezoteryzm, okultyzm, satanizm w Polsce", w której opisała formy współczesnego okultyzmu i ezoteryki komercyjnej w Polsce.

Dr Hanna Karp, karę nałożoną na TVN24 nazwała "symboliczną" i stwierdziła, że należy ją traktować jak "czerwone światło ostrzegawcze dla wszystkich stacji i dziennikarzy".

d3v0qzl

Podziel się opinią

Share
d3v0qzl
d3v0qzl
Więcej tematów