Trwa ładowanie...
d25mohw

Hanna Gronkiewicz-Waltz: pomnik ofiar katastrofy zaakceptowało już 30 rodzin

- Najpierw ogłosimy lokalizację, a potem konkurs - powiedziała prezydent Warszawy w Radiu Zet. - Lokalizację na rogu ulic Trębackiej i Focha zaakceptowało już 30 rodzin - dodała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Konkurs ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz: pomnik ofiar katastrofy zaakceptowało już 30 rodzin
(WawaLove.pl)
d25mohw

Gronkiewicz-Waltz dodała, że taka a nie inna lokalizacja pomnika nie wynika ze złośliwości władz. - Nie zgodziliśmy się na pomnik Jana Pawła II autorstwa Igora Mitoraja przy Krakowskim Przedmieściu. Ono, jako miejsce chronione, nie powinno już zawierać żadnych innych pomników - stwierdziła prezydent stolicy.

Zapytana przez Monikę Olejnik, czy warszawiacy chcą pomnika, Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała, że w tej chwili jest to raczej spełnienie życzenia rodzin ofiar katastrofy z okazji jej 5. rocznicy. Odnosząc się do nowych ustaleń biegłych ws. katastrofy, prezydent stwierdziła, że "prawdopodobnie nigdy nie będzie konsensusu w tej sprawie".

Wielka wystawa na pl. Piłsudskiego

d25mohw

Muzeum Historii Polski poinformowało niedawno, że przygotowuje wystawę plenerową upamiętniającą 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej. - Wystawa przedstawia sylwetki wszystkich osób, które tragicznie zginęły uczestnicząc w delegacji prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do Katynia 10 kwietnia 2010 r. - informuje Muzeum Historii Polski.

Wystawę będzie można oglądać od 10 do 29 kwietnia na pl. Piłsudskiego. Wybrany przez MHP i rodziny ofiar projekt tworzy formę okręgu, enklawę wyciszenia i refleksji w obliczu tragedii, która dotknęła wszystkich na równi. Kształt przestrzeni, okrąg - symbolicznie związany jest z jednością i wspólnotą. Wewnątrz okręgu prezentowane będą zdjęcia wszystkich 96 osób, które zginęły w katastrofie, ich krótkie biogramy, a także opis prezentujący wystawę.

Wizualizacje wystawy na pl. Piłsudskiego możecie zobaczyć tutaj.

d25mohw

Podziel się opinią

Share
d25mohw
d25mohw
Więcej tematów