Trwa ładowanie...
d2t86ld
x-news/TVN 24

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Ewa Kopacz to typowy fighter

Ewa Kopacz jest waleczna, to typowy fighter. Dzięki jej determinacji mieliśmy wyższy wynik w wyborach niż w sondażach - powiedziała prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d2t86ld

- PO musi być silnym klubem opozycyjnym, szefem klubu może być Ewa Kopacz. Będę ją do tego startu namawiała, szefem klubu musi być bardzo silna osobowość - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz. Jak przekonywała, musi to być ktoś, kto "wychodzi na mównicę sejmową i reprezentuje twardą opozycję".

- Ewa Kopacz jest waleczna, to typowy fighter. Dzięki jej determinacji mieliśmy wyższy wynik w wyborach niż w sondażach - powiedziała prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że Kopacz wygrała w Warszawie pojedynek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Urzędująca premier zebrała prawie 231 tys. głosów. Jej konkurent zdobył ich nieco ponad 200 tys.

Zdaniem wiceprzewodniczącej PO nie jest przesądzone, że na czele rządu PiS stanie Beata Szydło. Wedle jej oceny w partii Kaczyńskiego panuje "seksizm".

Gronkiewicz-Waltz uważa także, że nawet jeśli Beata Szydło zostanie premierem, nie będzie miała wpływu skład gabinetu. - Wygląda na to, że dostanie gotowy zestaw ministrów - powiedziała prezydent Warszawy.

d2t86ld

Podziel się opinią

Share
d2t86ld
d2t86ld
Więcej tematów