Trwa ładowanie...
d1eunhx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hamas ogłasza tworzenie "armii ludowej"

Hamas ogłosił w piątek w Strefie Gazy, zniszczonej przez trzy izraelskie ofensywy wojskowe, że tworzy tam "armię ludową", która mogłaby się przeciwstawić każdemu nowemu starciu z Państwem Żydowskim, zwłaszcza dla obrony Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaki będzie następny krok Izraela?
Jaki będzie następny krok Izraela? (PAP/EPA, Fot: Gali Tibbon)
d1eunhx

Podczas uroczystości zorganizowanej w obozie uchodźców w Dżabalii w Strefie Gazy rzecznik Brygad Al Kassam, zbrojnego ramienia Hamasu, powitał "zaprzysiężenie 2500 rekrutów stanowiących pierwszy kontyngent ludowej armii wyzwolenia meczetu Al-Aksa i Palestyny".

Po nim zabrał głos Mohammed Abu Askar, jeden z liderów Hamasu, który oznajmił, że jego ruch "przygotowuje i wyposaża armię, aby naród był gotowy do przeciwstawienia się izraelskiej okupacji".

Zapisy do tych sił zbrojnych są otwarte dla mężczyzn od 20. roku życia - ogłoszono na uroczystości.

d1eunhx

Podziel się opinią

Share

d1eunhx

d1eunhx
Więcej tematów