Trwa ładowanie...
d30a0yi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hamas: nie ma porozumienia w sprawie przedłużenia rozejmu

Wysokiej rangi przedstawiciel Hamasu w Kairze Musa Abu Marzuk poinformował, że dotychczas nie uzgodniono porozumienia w sprawie przedłużenia 72-godzinnego rozejmu z Izraelem w Strefie Gazy. Rozejm wszedł w życie we wtorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojska pancerne Izraela przy granicy ze Strefą Gazy
Wojska pancerne Izraela przy granicy ze Strefą Gazy (AFP, Fot: Jack Guez)
d30a0yi

"Nie ma porozumienia w sprawie przedłużenia rozejmu" - napisał Marzuk na Twitterze.

Wcześniej Izrael poinformował, że jest gotów przedłużyć rozejm poza ustalony wcześniej termin, który upływa w piątek i wysłał swoją delegację do Kairu na rozmowy prowadzone za pośrednictwem egipskich mediatorów.

Izrael i islamistyczny ruch Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, od godziny 8 we wtorek przestrzegają warunków zawieszenia broni.

d30a0yi

Według anonimowego funkcjonariusza rządu egipskiego, rozmowy w Kairze posuwają się naprzód, ale "jest jeszcze zbyt wcześnie aby mówić o rezultatach". "Jesteśmy jednak optymistami" - dodał. Podkreślił równocześnie, że delegacje Izraela i strony palestyńskiej nie spotykają się bezpośrednio.

W skład delegacji palestyńskiej, poza przedstawicielami Hamasu, wchodzi delegacja partii Fatah prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i skrajne ugrupowanie islamistów Dżihad.

Obecny rozejm jest najdłuższą przerwą w wojnie, której ofiarą padło około 1900 Palestyńczyków. Według danych ONZ byli to w 75 procentach cywile. Straty po stronie Izraela wyniosły 67 osób.

d30a0yi

Podziel się opinią

Share

d30a0yi

d30a0yi
Więcej tematów