Trwa ładowanie...
d3ewlig

Hakerzy: obwód astrachański odłącza się od Rosji

Atak hakerski na stronę internetową regionalnego parlamentu w Astrachaniu - informuje agencja Reuters. Hakerzy opublikowali oświadczenie skierowane "do skompromitowanych władz w Moskwie, które zepchnęły państwo na skraj katastrofy". W oświadczeniu zapisano m.in., że obwód astrachański odłącza się od Federacji Rosyjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hakerzy: obwód astrachański odłącza się od Rosji
(PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov)
d3ewlig

Micheil Saakaszwili: nie wolno nie doceniać obłędu Putina

Naśladując język i określenia, jakich używają prorosyjscy separatyści na Ukrainie wschodniej, w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej regionalnego parlamentu w Astrachaniu napisano, że lokalne władze utworzyły "Republikę Ludową Dolnej Wołgi".

"Krótkowzroczna i przestępcza polityka władz federalnych zepchnęła państwo na skraj katastrofy. Władze całkowicie skompromitowały się, utraciły wielkie zaufanie, jakim je obdarzono" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

d3ewlig

Służba prasowa parlamentu w Astrachaniu oświadczyła jednak, że wszystko to tylko efekt ataku hakerów. Oświadczenie usunięto po kilku godzinach. W sprawie incydentu zostanie zaś przeprowadzone śledztwo.

Sondaże wskazują, że Rosjanie popierają politykę prezydenta Władimira Putina. Jego popularność wzrosła po zajęciu Krymu i działaniach w kwestii Ukrainy wschodniej. Krytycy prezydenta Rosji twierdzą natomiast, że swoje zdanie mogą wyrażać tylko w internet i to nie zawsze w legalny sposób.

d3ewlig

Podziel się opinią

Share
d3ewlig
d3ewlig
Więcej tematów