Trwa ładowanie...

Gwiazdy kina po raz 39. zjeżdżają do Gdyni. Rusza Festiwal Filmów Fabularnych

5 dni festiwalowych, 13 filmów w konkursie głównym i możliwość spotkania się twarzą w twarz z gwiazdami kina - tak zapowiada się ruszający w poniedziałek 39. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.
Share
Gwiazdy kina po raz 39. zjeżdżają do Gdyni. Rusza Festiwal Filmów Fabularnych
Źródło: materiały prasowe
d42knpd

O Laur Złotego Lwa w tegorocznym konkursie głównym wystąpi 13 filmów. 6 z nich było już wyświetlanych w salach kinowych. Pozostałe będą miały w Gdyni swoją światową premierę. Będą to: "Bogowie" (reż. Łukasz Palkowski), "Fotograf" (reż. Waldemar Krzystek), "Miasto 44" (reż. Jan Komasa), "Jeziorak" (reż. Michał Otłowski), "Obywatel" (reż. Jerzy Stuhr), "Onirica - Psie Pole" (reż. Lech Majewski), "Sąsiady" (reż. Grzegorz Królikiewicz), "Zbliżenia" (reż. Magdalena Piekorz).

Filmy w tym roku będą wyświetlane w kilku specjalnie przystosowanych do tego miejscach. Większość pokazów festiwalowych odbywać się będzie w gdyńskim Multikinie, w danym Centrum Gemini. Bilety zaś można nabywać obecnie przez internet w cenie 18 lub 14 zł. Kasy festiwalowe otwarte zostaną dopiero w sobotę. Seanse Konkursu Młodego Kina i Przeglądu Kina Niezależnego będą odbywać się na Scenie Nowej Teatru Muzycznego, a bilety kosztują 10 zł. Karnet na cały festiwal to koszt 200 zł lub 150 zł

Na Dużej Scenie gdyńskiego Teatru Muzycznego tradycyjnie będę wyświetlane filmy z udziałem ich twórców. Od zeszłego roku nie trzeba starać się o żadne specjalne akredytacje ani zaproszenia. Seanse są otwarte dla publiczności. Wystarczy mieć wykupiony bilet. Całodzienna wejściówka kosztuje 75 zł. Pozwala to na obejrzenie wszystkich emitowanych tego dnia projekcji.

d42knpd

Po raz pierwszy w Kinie Helios pojawi się cykl "Gdynia Dzieciom". Na blok składa się 10 filmów pełnometrażowych oraz prawie 30 krótkich animacji. Gratką dla kinomanów będzie zrekonstruowana cyfrowo wersja "Szatana z VII klasy" oraz pokazy nagradzanego "Gabriela" Mikołaja Haremskiego czy animowaną "Mami Fatale" trójmiejskiej Grupy Smacznego. Poza pokazami kinowymi zorganizowane zostaną również bezpłatne seanse w plenerze.

Dzień festiwalowy zaczynać będzie się wczesnym porankiem, a kończyć tuż przed północą. Rytm dnia jest wyznaczany przez kolejne projekcje. Seanse rozpoczynają się już o godzinie 9:00, a kończą przed północą. O bilety warto zadbać jak najwcześniej. Szczególnie że na niektóre z nich zaczyna brakować już wolnych miejsc.

Gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w piątek o 19:00 w Teatrze Muzycznym. Do budynku gwiazdy wchodzić będą po, nieodzownym przy takich imprezach - czerwonym dywanie.

d42knpd

Podziel się opinią

Share
d42knpd
d42knpd
Więcej tematów