Trwa ładowanie...
d3oe3sl

Gwałtowne burze nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 300 razy

Gwałtowne burze i nawałnice z gradem dały się we znaki mieszkańcom większości regionów Polski. Strażacy interweniowali ponad 300 razy. Na poniedziałek IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia o intensywnych opadach dla województwa podlaskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwałtowne burze nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 300 razy
(WP, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d3oe3sl

- Wielokrotnie byliśmy wzywani przede wszystkim do usuwania powalonych drzew, a także wypompowywania wody. W ciągu ostatniej doby to było ponad 300 interwencji w całym kraju. Najwięcej w województwie śląskim i dolnośląskim - powiedział na antenie TVP Info rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

W poniedziałek rano intensywnie padało jeszcze w niektórych regionach województw: wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. IMGW ostrzega, że trudna sytuacja będzie się w poniedziałek utrzymywała w województwie podlaskim, gdzie spodziewane są intensywne opady deszczu.

Ostrzeżenie 1. stopnia, wydawane przez IMGW, przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne". Możliwe jest również zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

d3oe3sl

Podziel się opinią

Share

d3oe3sl

d3oe3sl
Więcej tematów