Trwa ładowanie...
pogoda

Gwałtowna zmiana pogody. Nadciąga orkan Barbara

W nocy z 26 na 27 grudnia nad północne regiony Polski nadciągnie orkan Barbara, który nieść będzie za sobą opady deszczu i porywy wiatru przekraczające 110 km/h.

Share
Gwałtowna zmiana pogody. Nadciąga orkan Barbara
Źródło: AFP, Fot: Julian Stratenschulte
d1q106r

Orkan Barbara jeszcze w poniedziałkowy poranek znajdował się nad wybrzeżami Norwegii. We wtorek centrum głębokiego niżu dotrze do granic Łotwy.

Ciepłe powietrze znad Atlantyku zostanie zastąpione silnym niżem. W głębi lądu prędkość wiatru spadnie do około 80 km/h. Wiatr wiejący z taką prędkością może łamać gałęzie, zrywać instalacje elektryczne i uszkadzać dachy budynków. Na Bałtyku panować zaś będzie silny sztorm (12 w skali Beauforta). Synoptycy sugerują, że może to być najsilniejszy sztorm tego roku.

d1q106r

Jak poinformowało Radio Gdańsk, że silny wiatr już w poniedziałkowe popołudnie dotarł na wybrzeże, przewracając drzewa w kilku miejscowościach i powodując przerwy w dostawach prądu na Pomorzu.

Na szczęście centrum niżu ominie Polskę. Kierunek wiatru północno-zachodni. Największych wichur należy spodziewać się od północy do przedpołudnia. W nocy termometry pokażą od 1 stopnia na wschodzie do 4 stopni na północy i północnym wschodzie.

Oprac. Adam Styczek

d1q106r

Podziel się opinią

Share
d1q106r
d1q106r
Więcej tematów