Trwa ładowanie...

Grzybobranie. Znalazł granat podczas spaceru. Policja apeluje o rozwagę

Grzybobranie, choć kojarzy się nam z odpoczynkiem i relaksem, jak się okazuje, czasem może być też niebezpieczne. W lesie koło miejscowości Kosobudy w województwie lubelskim mężczyzna znalazł granat. Niewybuch prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej.

Share
Grzyby. W lesie w województwie lubelskim znaleziono granat
Grzyby. W lesie w województwie lubelskim znaleziono granat
d1y5qfb

Do odnalezienia historycznego znaleziska doszło w kompleksie leśnym w okolicach Kosobud. Mężczyzna przechadzający się w poszukiwaniu grzybów przypadkowo natrafił na granat.

"Odnalazł go będący na grzybobraniu mężczyzna. Natychmiast powiadomił policjantów i wskazał mundurowym miejsce, gdzie odnalazł niewybuch" - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

d1y5qfb

Teren wokół niewybuchu został zabezpieczony przez policjantów ze Zwierzyńca. Granatem zajmie się wojskowy patrol rozminowania saperskiego, który został powiadomiony o znalezisku.

Zobacz także: "Fakt" wraca do ułaskawienia pedofila przez Andrzeja Dudę. Adam Bielan: Chcieli wpłynąć na wynik wyborów

Grzyby. Mężczyzna znalazł granat

Znaleziony podczas grzybobrania granat najprawdopodobniej leżał w ziemi od czasów II Wojny Światowej.

d1y5qfb

Policjanci apelują, aby w sytuacji, gdy podczas zbierania grzybów natrafimy na niewybuch, natychmiast poinformować o tym odpowiednie organy.

"Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich dotykać, przenosić, czy też próbować rozbrajać. Miejsce należy zabezpieczyć a o znalezisku natychmiast powiadomić Policję" - przekazali mundurowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y5qfb

Podziel się opinią

Share
d1y5qfb
d1y5qfb
Więcej tematów