Trwa ładowanie...
d2y5is1
grzyby

Grzyby. W lasach jest ich pełno. Czytelnicy chwalą się koszami pełnymi grzybów

Grzybobranie. Ruszył sezon na zbieranie grzybów. Warunki pogodowe sprawiają, że w lasach jest ich pełno.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzyby. Kosze pełne grzybów
Grzyby. Kosze pełne grzybów (dziejesie.wp.pl)
d2y5is1

Grzyby. Ruszył sezon - w lasach jest ich pełno

Warunki pogodowe, czyli opady deszczu i wysokie - jak na wrzesień - temperatury sprawiają, że w lasach jest urodzaj grzybów. Korzystają z tego grzybiarze, którzy z wypadów do lasów wracają z koszami pełnymi grzybów. Na platformę dziejesie.wp.pl dostajemy zdjęcia od naszych czytelników, którzy chwalą się zbiorami.

Zdarzają się wielkie okazy. Dostaliśmy już zdjęcia ogromnych prawdziwków. Swój okaz z ostatniego grzybobrania pokazał też pan Marcin. Wielkość grzyba robi wrażenie.

Grzyb znaleziony przez pana Marcina Facebook.com
Grzyb znaleziony przez pana Marcina (Facebook.com)

Wielu grzybiarzy wraca z lasu z koszami pełnymi grzybów. To dowód na to, że w lasach jest urodzaj i warto wybrać się na grzybobranie. Korzyści z tego jest wiele. Nie chodzi tylko o zbieranie grzybów, ale także o odetchnięcie świeżym powietrzem. Dużo grzybów jest na Mazurach, czego potwierdzeniem są słowa pani Iwony, która z grzybobrania wróciła z pełnym koszem i pewnie żałowała, że nie wzięła ze sobą większego kosza.

d2y5is1

Czytaj także:Grzybobranie 2020. Idziesz na grzyby, weź ze sobą telefon

Grzyby. Uwaga na mandaty

Grzybobranie to jedno z najpopularniejszych hobby wśród Polaków, którzy zwłaszcza w weekendy tłumnie wybierają się do lasów i poszukują skarbów runa leśnego. Jednak czasem grzybobranie może zakończyć się mandatem. Straż leśna może ukarać mandatem od 20 do nawet 500 złotych. Czego nie można robić na grzybach?

Zbieranie grzybów legalne jest w Lasach Państwowych, ale nie można tego robić w parkach narodowych. Tam przestrzegania przepisów pilnuje straż leśna. Grzybiarze mandaty mogą dostać za wejście tam, gdzie jest zakaz przebywania z powodu uszkodzenia runa leśnego czy zagrożenia pożarowego.

d2y5is1

Czytaj także:Mandaty za grzybobranie. Za co grozi nam "grzywna" od leśników?

Do tego w lesie należy uważać, by nie przebywać w obszarze, w którym prowadzona jest wycinka drzew. To stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo i w ten sposób możemy narazić się nie tylko na utratę zdrowia, ale także na mandat. Zabronione jest także zaśmiecanie lasu, stwarzanie zagrożenia pożarowego, płoszenie zwierząt czy niszczenie grzybów.

Rekonstrukcja rządu. Marcin Kierwiński o planach Ziobry: prezes PiS nie zapomina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y5is1

Podziel się opinią

Share
d2y5is1
d2y5is1
Więcej tematów