Trwa ładowanie...
d3aygy1
d3aygy1

Grzegorz Schetyna spotka się z Ryszardem Petru

Na dzisiaj jestem umówiony z Ryszardem Petru. Będziemy rozmawiać o współpracy - oświadczył w #dziejesienazywo nowy szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak dowiedziała się WP do spotkania dojdzie w czwartek o godzinie 17. w biurze .Nowoczesnej w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3aygy1

- Jeżeli opozycja zacznie się kłócić i spierać, jeżeli będzie chciała sobie tłumaczyć, kto jest ważniejszy, to na tym wygra tylko Kaczyński i PiS - mówił Schetyna. Dodał, że PO wyciąga rękę do wszystkich.

Na pytanie o temat rozmowy z liderem Nowoczesnej, Schetyna powiedział, że będą rozmawiać o życiu, polityce i współpracy. - To jest kwestia współpracy parlamentarnej, będziemy mówić o wspólnych planach - tłumaczył.

d3aygy1

- Jeżeli mówimy o współpracy w opozycji, to musi to być na wszystkich szczeblach. Nie tylko w ramach klubów parlamentarnych np. na poziomie samorządów. Uważam, że polska samorządność będzie obiektem ataku ze strony PiS - dodał Schetyna.

O powyborczej koalicji z PO mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru w trakcie dyskusji z internautami organizowanej przez "Rzeczpospolitą". Wtedy to Petru odpowiadając na pytanie: Czy możliwa jest koalicja Nowoczesna-PO, powiedział: "To zależy od programu i ludzi. W PO po przegranej zmieni się lider. Zobaczymy, czy PO będzie dalej stawała się bardziej etatystyczna czy nie".

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi mówiło się o cichym porozumieniu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na początku stycznia powiedziała o tym europosłanka PO. – Ja bym chyba rzeczywiście wolała, żeby to była jedna partia. Zresztą były takie starania, żeby to była jedna partia – powiedziała Róża Thun w programie "Babilon" TVN24.

d3aygy1

Podziel się opinią

Share

d3aygy1

d3aygy1
Więcej tematów