Trwa ładowanie...
d4lywtv
Grzegorz Schetyna: przejęcie MSZ po Sikorskim to wielkie wyzwanie. Jestem umiarkowanym optymistą
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grzegorz Schetyna: przejęcie MSZ po Sikorskim to wielkie wyzwanie. Jestem umiarkowanym optymistą

To wielkie wyzwanie, szczególnie w trudnej sytuacji międzynarodowej za naszą wschodnią granicą - powiedział nowy minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, który przejął urząd od dotychczasowego szefa MSZ Radosława Sikorskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lywtv

- To ważny moment, ważny czas i wielkie wyzwanie. Po siedmiu latach trzeba mieć swój pomysł, który musi być i kontynuacją i podjęciem nowego wyzwania, szczególnie w tak trudnej sytuacji międzynarodowej za wschodnią granicą - powiedział dziennikarzom Schetyna przed wejściem do gmachu ministerstwa.

- Jestem umiarkowanym optymistą - dodał.

d4lywtv

Uroczystość, w trakcie której doszło do oficjalnego przekazania urzędu i pieczęci Ministra Sprawa Zagranicznych Schetynie, była zamknięte dla mediów.

"Dziś Polska jest coraz wyżej notowana w świecie, a sukcesami ostatnich lat są m.in.: budżet europejski, ostatnie decyzje NATO, wybór Donald Tuska na szefa Rady Europejskiej, Partnerstwo Wschodnie i podpisanie umów stowarzyszeniowych z Gruzją, Mołdawią i Ukrainą. Dziękuję wszystkim, z którymi wspólnie stawialiśmy czoła wyzwaniom i pracowaliśmy na te sukcesy" - podkreślił minister Radosław Sikorski cytowany w komunikacie MSZ.

Sikorski podkreślił też, że zostawia ministerstwo, które - jak ocenił - "jest najnowocześniejszym urzędem w Polsce, jednym z najnowocześniejszych w Europie". - Trafia Pan w objęcia ekipy patriotycznych, sprawnych, ambitnych profesjonalistów, działających wedle wyłonionego w drodze konkursu motta: "Polsce - służyć, Europę - tworzyć, Świat - rozumieć" - zapewnił Sikorski.

Schetyna - jak poinformowało biuro rzecznika MSZ - stwierdził, że Sikorski "zbudował wielki projekt, nowoczesne Ministerstwo Spraw Zagranicznych kraju z ambicjami, który potrafi walczyć i zwyciężać".

d4lywtv

Schetyna życzył też Sikorskiemu, aby jego nazwisko "znalazło się wśród wymienianych przez historyków jako najlepsi polscy ministrowie spraw zagranicznych".

Prezydent Bronisław Komorowski powołał w poniedziałek nową Radę Ministrów. Ewa Kopacz została 14. premierem III Rzeczypospolitej. Oprócz niej akty nominacji otrzymało 18 ministrów nowego rządu.

Schetyna wraca do rządu po 5 latach - od listopada 2007 do października 2009 był wicepremierem, szefem MSWiA. Ustępujący minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski jest wspólnym kandydatem koalicji PO-PSL na marszałka Sejmu, czyli stanowisko do tej pory zajmowane przez Kopacz.

d4lywtv

Podziel się opinią

Share

d4lywtv

d4lywtv
Więcej tematów