Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna: potrzebna jest nowa Platforma

Dziś nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach, i obiecuję całej Polsce i całej Platformie - powiedział w niedzielę Grzegorz Schetyna. Dodał, że PO musi z przegranej w wyborach parlamentarnych wyciągnąć wnioski. - Potrzebna jest nowa Platforma - zadeklarował.

Share
Grzegorz Schetyna: potrzebna jest nowa Platforma
Źródło: WP.PL
dxx4sok

- Musimy wyciągnąć wnioski, musimy sobie poważnie porozmawiać o wczorajszym dniu, o dzisiejszym i o tym, co przed nami - powiedział w niedzielę Schetyna podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Kielcach, gdzie otwierał listę.

Według sondażu Ipsos niedzielne wybory parlamentarne wygrało PiS.

dxx4sok

- Potrzebna jest nowa Platforma, nowe wyzwanie. Jesteśmy po 15 latach, ta partia rzeczywiście przeżyła bardzo wiele i wiele dla Polski zrobiła dobrego, a dzisiaj przegrywa wybory i trzeba z tego trzeba wyciągnąć wnioski - mówił Schetyna, komentując sondażowe wyniki wyborów.

- Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie - dodał - dzisiejszego dnia nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach i obiecuję całej Polsce i całej Platformie, że wszyscy mamy trzy lata do wyborów samorządowych i zrobimy wszystko, i wam to obiecuję, że te wybory wygramy - przekonywał. Wyraził przekonanie, że PO będzie gotowa do wyborów w 2018 roku; jak mówił kampania przed wyborami samorządowymi "rozpocznie się jutro". Jego zdaniem "PiS nie akceptuje Polski samorządowej".

Wynik PO nazwał "bardzo poważnym wyzwaniem". - Ja bym poczekał z komentarzami, oceną i analizą. Wtorek (kiedy PKW może podać oficjalne wyniki) będzie takim momentem, w którym będzie można na to spokojnie spojrzeć. Dzisiaj będzie dużo emocji jeszcze, to ciągle sondaże, jednoznaczne, ale ciągle sondaże, więc poczekajmy i miejmy dystans do tego. W emocjach rzeczy wyglądają inaczej - powiedział.

Zdaniem Schetyny "od wtorku zacznie się nowa rzeczywistość". Teraz - kontynuował - potrzebna jest diagnoza. - Musimy wyciągać wnioski z tej sytuacji - podkreślił. Według niego trzeba to zrobić w sposób "spokojny i racjonalny".

dxx4sok

- Dzisiaj trudny wieczór, jutro ciężki dzień, a we wtorek wszystko się otworzy - powiedział dziennikarzom. Zapytany, czy to jest maksymalny wynik, na jaki mogła liczyć PO, odpowiedział: "nie przywiązuję wagi do tego, w jaki sposób przegrałem, ale dlaczego nie wygrałem". - Osiem lat rządów w trudnych latach nigdy nie pomaga - mówił. Ocenił również, że wynik wyborów prezydenckich, w których przegrał Bronisław Komorowski, był "poważnym sygnałem".

Według szefa MSZ otwartym pytaniem tego wieczoru pozostaje, czy PiS stworzy rząd samodzielnie. To ważne dla jakości polskiej demokracji przez najbliższe lata - uznał.

Podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej PO Schetynie towarzyszyła żona i córka. Podczas przemówienia Schetyna podziękował za ostatnie miesiące lokalnym działaczom, wolontariuszom oraz najbliższym.

dxx4sok

Podziel się opinią

Share
dxx4sok
dxx4sok
Więcej tematów