Trwa ładowanie...
d1jk0q6
Polsat News

Grzegorz Schetyna: nazwisko nowego premiera poznamy w połowie przyszłego tygodnia

Grzegorz Schetyna uważa, że w ciągu najbliższych dwóch dni sprawa zmiany na stanowisku premiera pozostanie w zawieszeniu. - Teraz zaczyna się szczyt NATO. Te dwa dni będą przesunięte do Newport - powiedział w Polsat News polityk Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1jk0q6

Schetyna tłumaczył, że z jednej strony na szczycie Paktu Północnoatlantyckiego będą się działy ważne rzeczy, zaś z drugiej strony - zauważył - jednym z uczestników szczytu jest prezydent Bronisław Komorowski. - Prezydent ma inicjatywę w sprawach krajowych, jeśli chodzi o rząd. Tak naprawdę wrócimy do tej debaty o przyszłości, o pisaniu tych scenariuszy politycznych w przyszłym tygodniu - stwierdził polityk. Przypomniał, że prezydent przed podjęciem decyzji konsultuje jeszcze kandydaturę na premiera z pozostałymi klubami parlamentarnymi.

- Dopiero po tych konsultacjach przedstawia swój pomysł, swoją koncepcję personalnego rozegrania tej sprawy. Musimy być trochę cierpliwi - powiedział Schetyna. Jednocześnie zauważył, że konsultacje z klubami jeszcze formalnie się nie zaczęły. - To jest w moim przekonaniu połowa przyszłego tygodnia - powiedział i dodał: - Pewnie wtorek to wszystko się zacznie. W środę i czwartek już będziemy wiedzieć na czym stoimy i jaki jest scenariusz.

d1jk0q6

Podziel się opinią

Share
d1jk0q6
d1jk0q6
Więcej tematów