Trwa ładowanie...
d2re0l7
IAR

Grzegorz Schetyna: manifestacje KOD były oddolne, a nie polityczne

• Kandydat na szefa PO odpowiada premier Beacie Szydło • Chodzi o niedzielną wypowiedź Szydło w TVN24 • Premier: protesty organizują ci, którzy "utracili władzę i wpływy" • Schetyna: manifestacje były oddolne, a nie polityczne
Share
Grzegorz Schetyna: manifestacje KOD były oddolne, a nie polityczne
Źródło: Wikipedia
d2re0l7

- To nieprawda - mówił w radiowej Jedynce Schetyna, który w sobotę uczestniczył w manifestacji KOD we Wrocławiu. Jego zdaniem, manifestacje były wyrazem niezgody tych, którzy nie głosowali na PiS i nie akceptują jego polityki.

- Polska jest krajem demokratycznym i musi mieć możliwość także być dumna z tych ostatnich 26 lat. My jesteśmy dumni - mówił Schetyna.

Gość Jedynki uważa, że są powody, by protestować przeciwko działaniom PiS. Chodzi między innymi o ekspresową pracę nad nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W poniedziałek ma się nią zająć Sejm.

d2re0l7

Schetynę niepokoi sposób i tempo zajmowania się projektem. Zapowiedział, że Platforma będzie walczyć o to, by w tej sprawie "nie zepsuć tego co jest".

Sejmowa komisja ustawodawcza, która zajmuje się ustawą o Trybunale, ma zebrać się o godz. 10.00. Zgłoszenie poprawek do projektu zapowiedzieli nie tylko posłowie PO, ale także PiS.

Zgodnie z projektem, Trybunał ma rozstrzygać sprawy w pełnym składzie, który będzie składem 13-osobowym, a nie - jak dotąd - 9-osobowym. Decyzje mają zapadać większością dwóch trzecich głosów.

Sędziowie mają składać ślubowanie przed marszałkiem Sejmu, a nie przed prezydentem. Ustawa przewiduje też wykreślenie zapisu, że siedziba Trybunału znajduje się w Warszawie.

d2re0l7

Podziel się opinią

Share
d2re0l7
d2re0l7
Więcej tematów