Trwa ładowanie...
da4t2z0

Grzegorz Napieralski odchodzi z SLD

Poseł Grzegorz Napieralski poinformował w sobotę, że odchodzi z SLD. - Polki i Polacy mają inne oczekiwania, jeżeli chodzi o sposób uprawiania polityki - powiedział. Dodał, że o planach politycznych poinformuje na początku przyszłego tygodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Napieralski
Grzegorz Napieralski (WP, Fot: Łukasz Szełemej)
da4t2z0

Napieralski przypomniał, że od kilku miesięcy jest w sporze z kierownictwem i przewodniczącym SLD Leszkiem Millerem. - Nasze drogi się rozeszły i ta wizja uprawiania polityki jest całkowicie odmienna. Dlatego też podjąłem decyzję, że dzisiaj odchodzę z Sojuszu Lewicy Demokratycznej - powiedział dziennikarzom Napieralski.

Podkreślił, że jest to dla niego bardzo trudna decyzja. - Myślę, że nie ma sensu dzisiaj prowadzić jałowych sporów. Nie ma po co się kłócić i spierać, dlatego że to nie zmienia tak naprawdę naszej rzeczywistości i Polski - powiedział b. szefa SLD.

Dodał, że o planach politycznych poinformuje na początku przyszłego tygodnia.

da4t2z0

- Świat i Polska bardzo dynamicznie się zmienia. Było to widać w wyborach samorządowych i prezydenckich. Polki i Polacy mają inne oczekiwania, jeżeli chodzi o sposób uprawiania polityki - powiedział Napieralski.

W poniedziałek sąd partyjny SLD drugiej instancji złagodził marcową decyzję w sprawie Napieralskiego - ukarał go upomnieniem i zezwolił na pełnienie przez niego funkcji w partii.

Pod koniec marca sąd partyjny SLD orzekł, że Napieralski nie ma prawa przez trzy lata sprawować żadnych funkcji w ugrupowaniu. Była to kara - jak uzasadniano - za krytyczne wypowiedzi pod adresem partii i działanie na jej szkodę. B. liderowi Sojuszu zarzucano, że w swych wypowiedziach oceniał, iż partia nie ma już szans i trzeba zakończyć jej działalność. W kwietniu Napieralski odwołał się od decyzji sądu.

W zeszłym tygodniu b. rzecznik Twojego Ruchu (obecnie bezpartyjny) Andrzej Rozenek zapowiadał, że ma powstać nowa lewicowa partia. Miał ją powołać wspólnie z Napieralskim oraz "innymi politykami młodej generacji". - To ma być socjaldemokracja na wzór skandynawski; formacja spokoju - mówił Rozenek.

da4t2z0

Podziel się opinią

Share
da4t2z0
da4t2z0
Więcej tematów