Grzegorz Napieralski bez możliwości sprawowania funkcji w SLD przez 3 lata

Grzegorz Napieralski nie będzie mógł przez 3 lata sprawować żadnych funkcji w SLD - tak zdecydował sąd partyjny Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O decyzji sądu poinformował reprezentujący zarząd partii Wojciech Szewko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Napieralski bez możliwości sprawowania funkcji w SLD przez 3 lata
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

Napieralski został w styczniu zawieszony przez zarząd krajowy SLD w prawach członka partii za działanie na jej szkodę; sprawa została też skierowana do rozpatrzenia przez krajowy sąd.

Szewko, który wcześniej zapowiadał, że będzie wnioskował o wyrzucenie Napieralskiego z partii, powiedział dziennikarzom po posiedzeniu sądu, że sąd partyjny przychylił się do większości zarzutów stawianych Napieralskiemu i "uznał go winnym większości zarzucanych mu czynów".

- Jednakże sąd doszedł do wniosku, że skrucha, którą wyraził Grzegorz Napieralski podczas posiedzenia sądu, w tym np deklaracja, że będzie czynnie wspierał kandydatkę SLD (...) spowodowała, że sąd zdecydował się skazać Grzegorza Napieralskiego na 3 lata zawieszenia we wszystkich funkcjach, możliwości sprawowania wszelkich funkcji w SLD - powiedział Szewko.

WP

Sam Napieralski uważał, że decyzja o zawieszeniu go w prawach członka SLD jest bezprawna. W ubiegły piątek złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew o uznanie nieważności uchwały, na mocy której został zawieszony w prawach członka partii, bo według niego została ona przyjęta w sposób sprzeczny ze statutem partii. Napieralski wysłał też do partii wniosek o zawieszenie i ukaranie szefa SLD Leszka Millera.

Zobacz również - Napieralski dla WP: początek kampanii Magdy Ogórek wyjątkowy niefortunny

WP
WP