Trwa ładowanie...
d1pcxtl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
konflikt

Gruzja: 50 czołgów wjechało do Gori. Rosja dementuje

Mimo obowiązywania zawieszenia broni,
około 50 rosyjskich czołgów wjechało do miasta Gori na
północy Gruzji - poinformował szef gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa
Narodowego Aleksander (Kacha) Lomaja. Rosja dementuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gruzja: 50 czołgów wjechało do Gori. Rosja dementuje
(PAP/EPA)
d1pcxtl

Wiadomość tę natychmiast zdementował sztab rosyjskich sił pokojowych. W Gori nie ma żadnej jednostki wojsk rosyjskich wbrew temu, co twierdzi Gruzja - oświadczył sztab rosyjskich sił pokojowych.

Jak oświadczył Lomaja, czołgi wjechały do Gori około godziny 9.45 czasu lokalnego (7.45 czasu polskiego) - czyli w osiem godzin po zaakceptowaniu przez Gruzję zawieszenia broni, na które wcześniej zgodziła się Rosja.

Porozumienie rozejmowe przewiduje, że zarówno siły gruzińskie, jak i rosyjskie wycofają się na pozycję zajmowane przed wybuchem walk o Osetię Południową.

d1pcxtl

Przebywający w Gori świadek, który zastrzegł sobie anonimowość, powiedział Reuterowi, iż nie zauważył żadnych rosyjskich czołgów. Chodziłem po mieście. Nie ma czołgów. Nie ma Rosjan- powiedział rozmówca agencji. Dodał następnie: ludzie są zdezorientowani i na granicy wytrzymałości; łatwo wpadają w panikę.

Gori, przez które przebiega główne gruzińskie połączenie samochodowe i kolejowe wschód-zachód, leży około 25 kilometrów od granicy Osetii Południowej.

d1pcxtl

Podziel się opinią

Share

d1pcxtl

d1pcxtl
Więcej tematów