Trwa ładowanie...

Grupa włamywaczy w rękach dolnośląskiej policji. Działali głównie nocą

Policjanci ze powiatu złotoryjskiego (woj. dolnośląskie) zatrzymali grupę włamywaczy. Pięciu mężczyzn jest podejrzanych o dokonanie co najmniej 35 przestępstw na terenie Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej.
Share
Grupa włamywaczy w rękach dolnośląskiej policji. Działali głównie nocą
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d14xhxw

Policjanci z Komendy Powiatowej w Złotoryi zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 16 do 40 lat, podejrzanych o liczne przestępstwa na terenie Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej.

Podejrzani działali w powiatach złotoryjskim, legnickim i żarskim. Dorosłym za popełnione czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

- Działania policjantów z pionu prewencji i kryminalnego pozwoliły na zatrzymanie dwóch mieszkańców powiatów zgorzeleckiego i żarskiego: 21- i 16-latka. Młodzi mężczyźni podejrzani są o kradzież paliwa z samochodów stojących na parkingach. Następnie policjantom udało się zatrzymać kolejne dwie osoby podejrzane o kradzieże i włamania po pojazdów i pomieszczeń – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z KWP we Wrocławiu.

d14xhxw

Przestępcy kradli najczęściej paliwo z samochodów i maszyn rolniczych, dokonywali włamań do aut, garaży i placówek oświatowych, skąd kradli elektronarzędzia, piły spalinowe, kanistry z paliwem oraz butle z gazem. Na posesji należącej do jednego z włamywaczy policja zabezpieczyła skradziony motor marki Simson.

- Podejrzani najczęściej działali nocą, wykorzystując źle zabezpieczone wejścia do pomieszczeń i pozostawione w nieoświetlonym miejscu samochody – dodaje Zaporowski.

Podczas działań policji zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę, który ma związek z tym procederem. Wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Łącznie dokonali 35 przestępstw, podczas których łupem padł towar łącznie wyceniany na 50 tysięcy złotych.

d14xhxw

Podziel się opinią

Share
d14xhxw
d14xhxw
Więcej tematów