Trwa ładowanie...
d4ghc7l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grupa Prowincja Synaj popierająca IS winna katastrofy samolotu w Egipcie

Abu Osama al-Masri, szef ugrupowania Prowincja Synaj uznającego zwierzchność Państwa Islamskiego, jest zamieszany w katastrofę rosyjskiego samolotu na półwyspie Synaj - potwierdziły w niedzielę brytyjskie źródła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa Prowincja Synaj popierająca IS winna katastrofy samolotu w Egipcie
(PAP/EPA, Fot: STR)
d4ghc7l

Także w niedzielę członek egipskiej ekipy dochodzeniowej badającej katastrofę powiedział, że śledczy są w 90 procentach pewni, iż dźwięk, który słychać w ostatniej sekundzie nagrania z kokpitu samolotu, to eksplozja bomby.

Zdaniem pracowników brytyjskiego wywiadu, członek Prowincji Synaj przemycił ładunki wybuchowe na pokład maszyny rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia - znanych też jako MetroJet - w bagażu, na lotnisku w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk, skąd wystartował samolot. Cytowany przez brytyjską gazetę "The Independent on Sunday" pracownik lotniska powiedział, że często zdarzało się, iż na stanowisku, z którego personel powinien nieustannie obserwować bagaże, nikogo nie było.

Al-Masri, 42-letni były handlarz odzieżą, przyznał się do zorganizowania zamachu w nagraniu audio opublikowanym 4 listopada, zatytułowanym "Zestrzeliliśmy go, więc umierajcie z wściekłości" (We downed it, so die in your rage). W katastrofie Airbusa A321, do której doszło 31 października, zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

d4ghc7l

Ugrupowanie Prowincja Synaj, które stoi za wieloma atakami na egipskich policjantów i żołnierzy, w listopadzie 2014 roku ogłosiło lojalność wobec Państwa Islamskiego (IS).(PAP)

Zobacz także: Tak wygląda miejsce katastrofy rosyjskiego samolotu

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów