Trwa ładowanie...
d11nhaz

Grupa kontaktowa ds. Ukrainy uzgodniła zwolnienie 20 jeńców

Strony w grupie kontaktowej ds. Ukrainy (Ukraina, Rosja, OBWE, prorosyjscy separatyści) uzgodniły zwolnienie 20 jeńców - oświadczył przedstawiciel OBWE w grupie kontaktowej Martin Sajdik po zakończeniu rozmów w Mińsku.
Share
Grupa kontaktowa ds. Ukrainy uzgodniła zwolnienie 20 jeńców
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d11nhaz

Ukraińska strona zamierza zwolnić 11 osób, a samozwańcze republiki - dziewięć. - Jednoczesne zwolnienie nastąpi 29 października. Zamierzają w tym uczestniczyć przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża - oznajmił Sajdik.

- Ale zostało jeszcze wiele zatrzymanych osób po obu stronach. 20 ludzi to maleńka część. Usilnie apelujemy do wszystkich stron o znalezienie sposobu zwolnienia zakładników i nielegalnie przetrzymywanych osób. Zwolnienie wszystkich zatrzymanych było uzgodnione jeszcze w lutym na mocy mińskich porozumień - oznajmił Sajdik.

Dodał, że strona ukraińska przedstawiła podczas obrad koncepcję projektu ustawy o specyfice przeprowadzenia wyborów lokalnych w niektórych rejonach obwodów ługańskiego i donieckiego. Nie podał jednak szczegółów.

Poinformował też, że podgrupa ds. bezpieczeństwa kontynuowała rozmowy na temat rozminowania oraz deeskalacji sytuacji we wsi Szyrokyne pod Mariupolem, która była ostatnio atakowana przez separatystów.

Kolejne spotkanie grupy trójstronnej ma się dobyć 17 listopada w Mińsku.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska

d11nhaz

Podziel się opinią

Share
d11nhaz
d11nhaz
Więcej tematów