Trwa ładowanie...
piła

Groził prezydentowi Piły. Będzie proces 32-letniego hejtera

Jeszcze w lipcu rozpocznie się proces 32-letniego Łukasza D. Mężczyzna oskarżony jest o znieważenie prezydenta Piły Piotra Głowskiego i grożenie mu w sieci. Sąd przedłużył też mężczyźnie areszt.

Share
Groził prezydentowi Piły. Będzie proces 32-letniego hejtera
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d16ib2d

Łukasz D. zamieszczał w sieci wpisy atakujące prezydenta Piły. Umieścił je na Facebooku 3 kwietnia pod relacją z konferencji, na której prezydent dementował informacje o budowie składowiska odpadów na jednym z pilskich osiedli.. Pisał: "Nie kłam więcej, bo ci język upie... i oczy wydłubię”.

Groził też Głowskiemu, że wyśle go do piekła.

Mężczyzną zainteresowała się policja. Został zatrzymany. Prokuratura wszczęła śledztwo. 32-latek zasłaniał się niepamięcią. Sugerował też, że mógł paść ofiarą hakerów.

d16ib2d

Do dwóch lat

Policjanci i prokuratorzy zdecydowali wnioskować do sądu o areszt dla 32-latka. Śledczy obawiali się, że mężczyzna będzie chciał zatrzeć ślady przestępstwa. Pilski sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Na początku lipca areszt został mu przedłużony.

- W ocenie sądu istnieje spora obawa, granicząca wręcz z pewnością, że w przypadku powrotu oskarżonego na wolność, pomimo zastosowania wolnościowych środków zapobiegawczych, ten podjąłby próbę ucieczki poza granice Polski - uzasadniał sędzia Andrzej Smyczyński.

Jeszcze w lipcu ruszy proces 32-letniego Łukasza D.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: Głos Wielkopolski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16ib2d

Podziel się opinią

Share
d16ib2d
d16ib2d
Więcej tematów