Trwa ładowanie...
d4gkras
d4gkras
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grozi nam powrót śmiertelnie niebezpiecznej choroby?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że bada doniesienia o przypadkach ospy prawdziwej w Ugandzie, choroby od 30 lat uznawanej na świecie za wyplenioną. W przeszłości wywoływała epidemie i pandemie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gkras

- WHO traktuje poważnie wszelkie doniesienia o ospie prawdziwej. Wie o doniesieniach pochodzących z Ugandy i podejmuje wszelkie konieczne kroki, by je zbadać i zweryfikować - powiedział rzecznik organizacji cytowany przez agencję Reutera.

Dodał, że zgłaszane w przeszłości podobne alarmy były fałszywe - przypadki rzekomej ospy prawdziwej okazywały się ospą wietrzną lub ospą małpią.

Ospa prawdziwa jest ostrą chorobą zakaźną o wysokiej śmiertelności. Po walce z nią poprzez program szczepień ochronnych, w 1980 roku WHO ogłosiła, że ospa prawdziwa została wypleniona na świecie.

d4gkras

Podziel się opinią

Share

d4gkras

d4gkras
Więcej tematów