Trwa ładowanie...
d271bmw

Gronkiewicz-Waltz zastanawiała się, ile marszów szło w Warszawie. Rząd wyjaśnił zamieszanie

W Warszawie idzie wielki marsz z okazji Święta Niepodległości. Za czołem, w którym idą najważniejsi ludzie w państwie powstała luka. - Nagle widać "dwa marsze"? Czy ktoś nad tym w ogóle panuje? – zapytała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Share
Część marszu za "sektorem bezpieczeństwa"
Część marszu za "sektorem bezpieczeństwa"Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d271bmw

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy rządem i narodowcami przez Warszawę miał przejść jeden Marsz Biało-Czerwony zorganizowany przez władze państwowe. Tymczasem przez centrum stolicy przeszła grupa VIPów oddzielona pustą przestrzenią od reszty demonstrantów.

Ustępująca prezydent Warszawy Hanna-Gronkiewicz-Waltz na Twitterze zastanawiała się, co się dzieje.

Na odpowiedź MSWiA nie trzeba było długo czekać. Rzecznik ministerstwa w specjalnym komunikacie poinformował, że jest to tzw. bufor bezpieczeństwa utworzony zgodnie z decyzją ministra Joachima Brudzińskiego.

d271bmw

W marszu uczestniczą osoby ochraniane przez Służbę Ochrony Państwa na czele z prezydentem, premierem i marszałkami obu izb parlamentu. Z tego powodu wydzielona została specjalna strefa dla VIPów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła do wiadomości odpowiedź ministerstwa. - Oficjalnie potwierdzone przez ministra: mamy jeden marsz – napisała prezydent Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jaka jest nasza Polska?

d271bmw

Podziel się opinią

Share
d271bmw
d271bmw
Więcej tematów